Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha az állatoknak nincsen...

Ha az állatoknak nincsen lelkük, akkor miért sírnak a gazdájuk után?

Figyelt kérdés
[link]
ápr. 20. 10:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
A korábban az adott személy iránt kialakult érzelmi kötődésből és ragaszkodásból következő hiányérzet miatt, amit szenvedésként élnek meg. Ez egy pszichés folyamat, nem kell hozzá semmiféle lélek. Az embernek sincs lelke.
ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Lelketlen vagy.
ápr. 20. 11:05
 3/15 Thunderfairy ***** válasza:
80%
Az agyad müködés közben nagyon gyenge elektromoságot termel. Igy müködik. Ezek a gyenge elektromos inpulzusok még a teljes testeden is végigffutnak. Valószinű hogy ezt az agymüködést gondoljuk léleknek. De ha van lélek akkor ird le tudományosan hogy pontosan mi is a lélek? Az ÉN tudatom a lélek? A gondolataim és érzéseim a lélek? Remélem érted.
ápr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

#3 csak mert valamit még nem tudunk tudományosan megmagyarázni, az nem jelenti azt, hogy nem létezhet :D


Ha valakinek van lelke, akkor az pont a kutya. Nekem 2 van, ha az egyiket nyírja a kozmetikus és nyüszít, a másik majd megőrül, meg akarja védeni. Amelyik lény empátiára, szeretetre képes, annak kell legyen lelke, legyen az bármi is :)

ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs lelkük.

Olvasd el az Ószövetséget.

ápr. 20. 13:09
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
#5 ha az Ószövetség szerint egy pedofil gyilkosnak van lelke, a kutyának meg nincs, akkor kösz én ebből a vallásból nem kérek.
ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem is kell válaszolnod.
ápr. 20. 13:15
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem van lelkük, ahogy nekünk is. Az Ószövetség régen íródott, ma már máshogy viszonyulunk az állatokhoz. Persze, kérdés mit értünk lélek alatt, de egy kutya nagyon magas szinten képes kötődni.
ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Most amúgy milyen lélekről beszéltek? Ezt valaki tisztázhatná már.


Mert ahhoz, hogy valaki képes legyen az érzésekre, empátiára mint egy kutya is ahhoz nem kell semmilyen természetfeletti lélek. Akkor pedig lehet csak simán a biológiai folyamatokkal azonosítani a lelket.


Innentől pedig már adott, hogy rengeteg állatnak van és az ószövetség és hasonlókat pedig félre lehet dobni a témánál.

ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lelkük van. Halhatatlan szellemük nincs, a a Biblia szerint, ha már erre kanyarodunk.
ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!