Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A sertés agyának mekkora a...

A sertés agyának mekkora a térfogata?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Talán állatorvosis tudna a legjobban válaszolni erre a kérdésre, de aki nem az és esetleg tudja a választ, annak is rettentően hálás leszek!


Biológia órán a sertés szeme mellett agyvelőt is néztünk, boncolgattunk és azt tapasztaltuk, mintha lényegesen kisebb lenne az agyvelője, az emberhez képest. Az internet bugyraiban mindenféle kulcsszóval próbáltam rákeresni, de semmilyen információval nem lettem gazdagabb.


A válaszokat előre is köszi! :)



máj. 22. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

> mindenféle kulcsszóval próbáltam rákeresni


Csak azzal nem, amivel eslönek kéne próbálkozni: "pig brain volume"

máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő!

Köszönöm szépen a válaszodat, lebilincseltél! Ugyanakkor hozzá kell tennem, hogy ezt azért picit emberi módon is közölhetted volna. Nem hinném, hogy a rengeteg számonkérés, feladatok mellett, melyek gyakori kialvatlansággal társulnak, pont ez jut eszembe. :)


De tényleg köszönöm a válaszodat!

máj. 22. 17:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Állatorvosin nem nagyon boncolgatunk sertés agyat. :D

De kisebb az agyveleje, mint az embernek. :)

máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!