Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná?

Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Akik több 10 vagy 100 ezerért kutyát/macskát vásárolnak miért teszik? Ezeknek a fajtiszta, törzskönyvezett állatoknak úgyis lenne gazdája, de egy gazdátlan állat sokkal hálásabb, szeretetéhesebb, és őket van mitől megmenteni.
2010. okt. 29. 12:57
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim válasza:
27%
Pedig egyértelmű: egy menhelyről hozott állattal nem lehet dicsekedni, míg egy drága pénzen vásárolttal igen. Olyan ez, mint amikor valaki csak márkás cuccokban hajlandó mászkálni, mert az a menő.
2010. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 Veky ***** válasza:
13%

a fajtiszta állatokat azért vehetik, hogy a fajukkal szaporítsák, gy tovább többet tudnak rajta keresni...

illetve van olyan állat így, amelyik az "alfa" így megnyerhet akármilyen versenyt (futás, szépség, ügyességi stb.)

szóval 3 ok miatt: pénz, pénz, pénz...

2010. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
14%
Elsőből kiindulva ( abból amit írt ): az emberek egyre mocskosabbak. Ezért
2010. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
90%

Én sem értettem sokáig. Aztán egyszer csak az jutott eszembe, hogy juj hogy szeretnék én egy basset hound. Mint kiderült, mások mondták, mert hasonlítok rá... :)) Én is olyan tesze tosza vagy. De régebben volt keverék kutyám is, azt is imádtam. Szerintem ez egyszerűen ízlés dolga.

Meg hát biztos vannak az újgazdagos is, akik csak azért vesznek drága kutyát, hogy felvágjanak vele. :)

2010. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
87%
Miért vegyenek inkább szaporítótól?? Mi a fenéért baj az szerinted, hogy ha valakinek megtetszik egy bizonyos fajta, akkor elmegy egy rendes tenyésztőhöz és vesz egyet?? Miért nem azt kérdezed a sok szaporítótól vagy ostoba szaporodni hagyótól, hogy miért jó nekik százezer számra létrehozni a kutyákat és aztán magukra hagyni őket?? Miért nem rajtuk kéred számon a tettüket ahelyett, hogy normális kutyásokat vegzálsz?
2010. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Már nem azért de a legtöbb kóbor állat nem a fajtenyésztők "hibája". Azokat igenis lehet hibáztatni akik kiteszik őket az utcára, de én ehhez a kérdéshez nem akartam értékítéletet fűzni egyszerűen csak magyarázatot akartam kapni a kérdésemre. Azt a részt értem, hogy valaki azért vesz egy állatot meg mert megtetszik neki, de nekem fura hogy valaki a fajtát szereti és nem az adott állatot.
2010. okt. 29. 13:35
 7/57 anonim ***** válasza:
77%
De hát nem csak a kutyáknál van ez. Mindennél. Tusfürdőt is, valaki márkásat vesz valaki nem. Autót is, hiába szeret vezetni, valaki vesz egy cadillac-et, valaki trabit. :)) Kinek mi tetszik.
2010. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
6%
Azért mert 100ezezrbe kerülnek, nem az állat a fontos egyeseknek, hanem hogy mennyi pénzt adott ki érte.
2010. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
Jó de itt azért élőlényekről beszélünk, szerintem nem lehet összehasonlítani egy állatot egy tusfürdővel, vagy autóval.
2010. okt. 29. 13:45
 10/57 anonim ***** válasza:
85%
Pff, hát ti hülyék vagytok, tisztelet a kivételnek. Mondjuk én nem kutyás vagyok. Mindig is voltak házicicáim, de megelégeltem, hogy mindig akadt valami probléma (autók, betegség, szomszédok). Úgyhogy végül vettem egy cicát egy tenyésztőtől. Azért mert biztos hogy nincs öröklött betegsége, kezdetektől fogva megkapja az oltásokat, amiket egy kóbor macska nem... És igen, azért is mert nekem ez a fajta tetszik, gyönyörűséges, és a házicicák meg sem közelítik kinézetre. Nem tartom magam rossz embernek azért, mert megvalósítottam egy álmomat, és olyan macskát vettem amilyet mindig is szerettem volna. Jaa, és amúgy fél éves korában eleve ivartalanítani kellett, úgyhogy nem mindenki akar szaporítani. Én is nagyon sajnálom a menhelyi állatokat, és fogadtam is már be cicát az utcáról nem egyszer, de nem az én hibámból kerültek oda, és kikérem magamnak, ha valaki azért áll le pocskondiázni, mert pénzért veszek állatot. Amúgy fordítsuk meg a dolgot: annyi szerencsétlen gyerek van az árvaházakban, akik hihetetlenül hálásak lennének ha örökbe fogadnák őket, minek szültök akkor sajátot? Jó nem teljesen ugyanaz, de azért mégis...
2010. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!