Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem tiltják be a pónin...

Miért nem tiltják be a pónin való lovagoltatásnak azt a formáját mikor körbe mennek a lovak? Ki vannak kötve egy vashoz ami körbe forog. Szabadtéri rendezvények.

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 00:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

A lovagoltató vegyen fel embert aki vezeti az állatokat meghatározott útvonalon.

A futószárazás egészen más dolog.

A póni rendkívül szívós állat, de ez mindenképp kegyetlen dolog!

2010. okt. 31. 16:43
 12/19 anonim ***** válasza:

A rulettet nem tiltja a törvény, de azért mennek így a lovak, mert erre van igény. Normális ember nem ültetné fel egy ilyenen lévő lóra a gyerekét, de ez van.

Amúgy rulettet nagy méretben használnak jártatásra, egyszerre 2-4 lovat lehet lépésben, ügetésben átmozgatni.

2010. okt. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Na igen, de az átmozgatás, és az egész napi hajtás között lényeges külömbség van...
2010. okt. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én anno kérdeztem a kereszt lányom, egy ilyen rendezvényen, hogy fel akar e ülni az egyikre.

Mikor odaértünk a lovakhoz, azt mondta inkább nem akar mert nagyon sajnálja őket....


Még a gyerek is fel tudja mérni. Akkor volt 9 éves.

2010. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
mondjuk ha pihenhetnének, változtatnának az irányon, lazábban lennének kikötve, és normálisan nyergelve (volt már hogy megkérdeztem hogy átnyergelhetem e a pónit, mert úgy volt nyergelve, hogy majdnem sírva fakadtam...) akkor napi 3 óra munka nem lenne olyan vészes. az még majdnem elfogadható lenne.
2010. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerencsére még nem találkoztam olyan pónikkal, akiknek feszesre volt fogva a fejük. Amikor látok ilyen munkát végző pónikat, azok mindig a rudak közepére, kétoldalról, de lazán vannak kikötve. Így a fejük szabadon mozoghat, mégsem tudnak kimenni a jártatóból. És aminek még nagyon örülök, hogy egy pici karámban mindig látok cserepónikat...


Amúgy a rendes, "lemozgatós" jártató egészen más dolog. Minden lovas tapasztalhatta már, hogy a lovak sokkal szívesebben mennek pl. futószáron is üresen, mint lovassal :D

2010. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt azért csinálják, mert a kisebb gyerekek nem mernének felülni a pónira, ha "csak úgy" menne. Persze ez nem jó a lovaknak, de ha nem csinálnák, senki sem menne (vagy csak néhányan, akik bátrabbak)
2010. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én gyerek koromban úgy ültem fel a nagy lóra egy rendezvényen, hogy az emberek vezették körbe kantárral.

De sorba kellett állni mert sokan voltak. Ám négy ló dolgozott egyszerre, de pár óra múlva leálltak pihentetni.

Na ezt miért nem tudják visszahozni? ( mindegy hogy póni vagy normál méretű )

2010. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Így jobban be tud vágni (ficánkolni) a ló mintha vezetnék.

A kisebb gyereket tuti nem ültetném fel így.

2010. nov. 28. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!