Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A rágcsáló állatoknak mért...

A rágcsáló állatoknak mért gyártanak műanyag mókuskereket?

Figyelt kérdés

A régien volt egy hörcsögöm két műanyag mókuskereket is szétrágott!(Volt neki rendesen kaja adva meg amivel tudta koptatni a fogát)

Most az egyik ismerősömnek is van hörcsöge és neki is szétrágta a műanyag mókuskerekét!

Oké nem kell venni műanyagot de egyáltalán minek gyártanak műanyagot a gyártók nem gondolnak bele hogy szétrághatják?


2010. nov. 8. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
De. Csak van egy réteg, aki olcsó dolgokat akar venni, a műanyag meg olcsó. Ergó lesz, aki kiszolgálja őket, mert ebből keres pénzt.
2010. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A madaraknak is gyártanak szöszös fonal hintákat és hasonlókat, pedig kifejezetten tilos ilyeneket használni (beleakad, megijed...), mégis van, aki megveszi, tudatlan, buta, rosszul tájékoztatják, a gyártó meg azt gyárt, amire van kereslet. Műanyag ülőrudakat is gyártanak, pedig az se jó.

Ha minden állattartó rendesen tájékozódna, akkor az ilyen nem jó használati tárgyakat nem vennék meg, nem lenne megfelelő kereslet, idővel nem gyártanák, mert nem tudnák eladni.

2010. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
fémből is van, az örök darab.
2010. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy fémből is van!
2010. nov. 8. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:

na ez egy nagyon jó kérdés :D kezdő állattartó koromban én is a műanyagot vettem, elvégre olcsóbb, és hát mi különbség van kerék és kerék között? Aztán mikor egy hét alatt elfogyott, akkor már gondolkozni kezdtem... de csak a harmadik után vettem fém kereket, ami évek óta stabilan bírja. Egyébként biztos van olyan állat, ami nem fogyasztja el uzsonnának a kereket. Az én deguim is remekül megvoltak két hónapig, amíg nem fedezték fel, hogy milyen jól meg lehet enni a műanyagot... X) De az alatt a két hónap alatt viszont hozzá se nyúltak. De ez régen volt (addig naivan visszatértem a műanyaghoz), azóta már a műanyag ketrecből (aminek olyan vastag, kemény alja van) is kirágták magukat... Ha valaki degut tart, jóformán kizarólag betonketrecet vehet csak...

Az enyémeknek most fából készült polcok vannak benn, amiket szintén eszegetnek, de azt nem fogják megenni, az biztos. :D Rágcsálóknak nem szabad műanyag berendezéseket venni, mert nagyon hamar elfogyasztják, csak ablakon kidobott pénz.

2010. nov. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnek az van és nem rágja szét!!!
2010. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem csak az a gond a műanyag meg szöszös dolgokkal, hogy elfogyasztják, hanem hogy káros az állatnak a műanyag.
2010. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én még abban sem vagyok biztos, hogy aki ezeket gyártja, tisztában van vele, hogy ez nem jó az állatnak, hogy a műanyag "ehető", elfogy.

Nekem is van egy műanyag kerekem, néhány köze megfogyatkozott, de két hörcsög mellett van, és már egy éve nem fogy tovább. Azért van náluk műanyag, mert a ketrecbe nem lehetett elég nagy fémkereket tenni. Mindenki másnál fém.

Viszont nekem az is gondom, hogy a fém nyikorog, ezért olajozni kell, amit az egerek simán kinyalogatnak a résekből. Ez se túl egészséges ám... Illetve a nem kezelt, festett felületű kerekek a húgytól hamar rozsdásodnak. És ma már egyre ritkábban látni festett kereket...

2010. nov. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!