Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ultrahangos rágcsáló riasztó?

Hannah86 kérdése:

Ultrahangos rágcsáló riasztó?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy ez a szerkezet abszolút biztosan nem káros a macskákra és a kutyákra???Mi a helyzet a denevérekkel???Ha veszek egy ilyet nem fognak a denevérek is "elmenekülni"! Nem mintha nagyon rajonganék értük de úgy hallottam védett állatok (persze lehet hogy én tudom rosszul)!!!
2011. aug. 25. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Én patkányok miatt utánakérdeztem és a cég tanácsadója, ahonnan meg akartam venni, megmondta hogy az ultrahang zavarni fogja a kutyáimat is. Bár ha zárt térben van a szerkezet és oda kutya nem megy be, akkor nem gond, mert a falakon nem megy át az ultrahang.


Ultrahangos kutyaugatásgátlót vettem a nagypofájú kutyusaim miatt, mert már a szomszédoktól féltettem őket. A lényeg, hogy ez a kütyü csak ugatásnál ad sípjelet, de így is elköltözött az összes madár a környékünkről! (A kutyáim meg továbbra is pofáztak.)

2011. aug. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Remélem legalább a patkányokat sikerült elriasztanod? Na akkor jól jártál a kutyaugatás riasztóval, lehet át kéne nevezni madár riasztónak :-)!
2011. aug. 25. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Hogyne zavarná, meg az embereket is, benne van a nevében: ultra hangos!
2011. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Á, nem vettem meg, mivel a szenesben laktak a patkányok, ahova a kutyáimnak kutyabejárós ajtajuk van rossz idő esetére. De kitakarítottuk az egész szenest, valamint elhordtuk távolabb a farakást, ami a szenes mögött volt és csodás búvóhely a patkány számára, sőt a kutyák helye el volt kerítve a szenesben, de ezt szétszedtük és onnan kezdve az egész szenesben járkálhattak a kutyik és úgy tűnt, ez már nagyon nem tetszett a patkányoknak. Egyszer meg is fogott egyet a kutyám, de akkorát visítottam, hogy a kutya kiejtette a szájából, patkány meg be a lukba. Amúgy nagyon jófej patkányok voltak, volt egy Tom és Jerry-s lukuk, ha benéztem a szenes ajtaján, azonnal spuri a lukba, aztán néhány perc múlva kidugta a fejét, hogy megnézze, elmentem-e már a francba:) 2 kis patkány az ottfelejtett vödör vízbe fulladt bele.

Szerintem ami miatt elköltöztek, az az volt hogy egyáltalán nem patkányriasztási céllal vettünk egy használt Carbo Robotot, ami amikor ventillátorral áthúzza a levegőt a szénen, irgalmatlanul hangos és szerintem ettől fejvesztve elmenekült a banda, legalábbis azóta nem látom őket. Jófej népség volt, de megrágták a vezetékeimet, elég veszélyes helyzetbe kerültem miattuk.

2011. aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kutyaugatásgátlót zárt térben tilos használni, én állítom, csökkent a hallásom, nem hallok meg halk zajokat, amiket más igen és ez azóta van, mióta zárt térben elemcsere közben néha megütődött a doboz és erre ultrahangot bocsájtott ki. Nagyon kellemetlen érzésem volt a fülemben, a dobhártyámon, sokáig éreztem utána, pedig csak ultrahang. Szóval tényleg hat akkor is, ha nem hallod.
2011. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!