Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van értelme állatokat tartani,...

Van értelme állatokat tartani, ha úgyis meghalnak, és hiányozni fognak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az állatokat, mindig is volt, kutya, macska, tengerimalac, papagáj, halak. És mindig mikor meghaltak (mindenki azt mondja egy állat elpusztulni tud, csak ember tud meghalni, de annyira hozzám tartoztak, hogy szerintem meghaltak...) Akkor csak írni tudtam, pedig nem akartam, mondták, hogy ez az élet rendje, hogy minden élőlény egyszer meghal, lépjek túl a dolgon, de én csak sírni tudtam, semmi mást. És napokig elment a kedvem az élettől.

Most is, meghalt a kutyám, akivel annyi mindent átéltem, annyi szép dolgot csináltunk együtt, bármi bajom volt, elég volt, hogy ránézzek, máris jobban éreztem magam...

Mindenki próbál vigasztalni, hogy ez az élet, mindenkivel ez lesz, de egyszerűen nem akarom megérteni... Gondoltam arra, nem is jó, ha az embernek van állata, akit megszeret, mert utána mikor eljön az a pillanat, hogy meghal, akkor nem érdekel semmi, csak sírok napokig szörnyű a kedvem, szinte elmegy a kedvem az élettől...

Van értelme állatokat tartani, ha úgyis meghalnak, és fájdalmat okoznak nekünk?


2010. nov. 20. 14:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van értelme. Osztozom a bánatodon, nagyon sajnálom, hogy meghalt a kutyusod, valószínűleg én is ezt érezném, ha elveszíteném valamelyik kutyusomat (2 is van). A bánat ellen nem nagyon tudsz mit tenni, ilyenkor a legjobb, ha egy új kis állatkát veszel magadhoz, akivel foglalkozhatsz, akit szeretgethetsz és újra mosolyt csal az arcodra. Azokkal meg ne foglalkozz, akik lehurrognak, lehet, hogy végig sem olvasták a történetedet. Ha meg igen, akkor nincs helyén a szívük és csak azt kívánhatjuk nekik, hogy soha ne éljék át azt a fájdalmat, amin Te mész most keresztül.
2010. nov. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

"Az állat nem egy értelmes lény, ha nem tűnt volna fel!"

Azért erről megkérdeznék néhány állattartót..

Szerintem például értelmesebbek, mint Te, kedves válaszadó..Az ilyenekből lesznek az állatkínzók..mert azt hiszik, ha nem értelmes, akkor már fájdalmat sem érez..tökéletlen s.eggfej vagy, már ne is haragudj!!!

2010. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
100%

első 15:02

ez meg egy nagyon buta válasz volt

mér lenne beteges ha meggyászolja a kutyáját, aki már családtag volt és 15 éven keresztül minden nap etette, sétáltatta, játszott vele??azis igaz, h az állatok nem szabad pótolják az emberi kapcsolatokat, de azért ha meghal a kutyám nem intézem el avval, h kidobom a kukába és kész...

és igenis az állatok is értelmes lények, néha okosabbak mint néhány ember.

2010. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"van értelme élni, ha egyszer utána úgyis meghalunk?"

Erről nem én döntöttem, hogy éljek-e vagy sem. Ha választhattam volna, mielőtt megszületek, lehet azt választottam volna, hogy nem.

2010. nov. 20. 15:15
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék én is, hogy sokkal értelmesebbek az állatok mint 1-2 ember. Kinek nem inge....

Kiskorom óta akármikor elsírom magam, a macskám odajön és hozzámbújik. Ezt melyik ember tenné meg egész 6éves koromtól akár mostanáig minden egyes alkalommal? (20vagyok) A macskám nem ver át. Ha törődök vele, hálás. Ezt nem sok emberről lehet elmondani.

Szóval szerintem itt fejezzük be azt a témát hogy az ember vagy az állat értelmesebb e.

Gondolom az ilyen nagyon okos válaszokat olyan írta akinek hosszabb ideig nem volt kiskedvence.

2010. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig az sérült érzelmileg aki nem tud kötődni egy állathoz, hanem tárgyként kezeli őket.

A kérdésedre pedig a válasz: mindenképpen van értelme! Sajnos az állatnak rövidebb élet adatott meg, és ha már megszületett, a legtöbb, amit remélhet, egy jó gazdi, aki élete végéig mellette áll majd. A hiánya az fájni fog egy ideig, de boldoggá tesz a tudat, hogy szép élete volt a kutyusnak. Más a helyzet akkor, ha a kedvencedet idő előtt betegségben/balesetben veszíted el.. :S AKKOR tényleg van okod a bánatra.. Nekem az egyik cicám pusztult el pár hete gyógyíthatatlan betegségben, és egy ideig nagyon bántam, hogy a testvéréről gondoskodnom kell: nem akartam kötődni egy újabb állathoz. Ha ő nincs, akkor valószínű nagyon sokáig - talán soha - nem lett volna újra állatom.. De mostanra a megmaradt cicában is olyan sok örömöm van, hogy nem is tudom, mit csinálnék ha történne vele valami:S

A kutyusod nélküled sem élhetett volna tovább, de az egyáltalán nem biztos, hogy egy másik gazdi mellett is ilyen boldog lehetett volna.

2010. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező!


,, a kutya nem az egész élet, hanem az életünket teszi egésszé,,


Ez csak egy üzenet mit tom kitől, de ez így van.

Ha nem tartanánk kutyát vagy állatot, mind arról amit adni tudnak kimaradnánk.


Számomra a kutyázás olyan mint a drog. Soha nem tudnék élni nélkülük.

Az biztos, hogy meggyászolom amikor elmegy ( volt benne részem több éve, és a mai napig megkönnyezem amikor rá gondolok ), de itt van egy új élet aki ugyanúgy elvárja a gandoskodást, aki játszani hív, és keményen védelmez ( a testével védett meg egyszer ) ha kell.

Az emlékeinkben SOHA se válunk el egymástól.

2010. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Már idős volt a kutyám 16 éves, számítottam rá, csak egyik napról a másikra meghalt...:'(

Csak sz vigasztal, hogy nem szenvedett, csak elaludt...

2010. nov. 20. 17:45
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

17:29 vagyok.

Igen tudom milyen. :-(

Az én kutyám is egyik délután aludt el. Lefeküdt a pokrócára aludni, és többet nem ébredt fel. Csak Ő 9 éves volt. Nem tudtam elköszönni tőle, de legalább szép halála volt.

2010. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 kutyám is van. 2 Rottweiler es mind a ketto szuka. Sajnos az egyik kutyam mar nekem sem fiatal (most 10 eves), es nem szeretnek belegondolni, hogy mi lesz ha nem lesz. Hiszen annyi mindent csináltunk együtt es csinalunk meg most is. Egyutt alszunk mind a 3-an , ugyanakkor esznek amikor en, sokat jatszunk, nagyokat setalunk, es egykor meg versenyeztunk is. Most van melette egy 2 honapos kiskutya is. Akinek majd most kezdodik a kikepzese. Az oregebb Roti meg annak idejen lovakat is segitett terelni. De sajnos mindenki es minden ami el, meghal v. elpusztul egyszer. Ez az élet rendje.
2010. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!