Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy állat bele tud halni a...

Egy állat bele tud halni a társa elvesztésébe?

Figyelt kérdés

Pár hete elpusztult a kutyám, és a másik kutyám, mert kettő volt, Ők mindig együtt voltak, aludtak, játszottak. És most nagyon lehangoltan néz ki, sokszor csak fekszik, nincs kedve játszani, sétálni, látszik a kutyán, hogy nincs jól.

Azt mondta ismerősöm, neki volt 2 tengerimalaca, és mikor elpusztult az egyik, rá napokra a másik is. Szerinte a bánatába belehalt a tengerimalac.

Beletud halni a szomorúságba egy kutya?

Majd rendbe jön, vagy jobb lenne neki, ha szereznék mellé még egy kutyát, hogy ne legyen egyedül?


2010. nov. 21. 08:52
 1/8 Tinker Bell ***** válasza:

Szerintem foglalkozz vele most többet, ha látszik rajta, hogy depressziós. Úgy gondolom, hogy bele tud halni a társa elvesztésébe, mert nem egy olyan történetet hallottam már, hogy a kutyus a gazdi után halt. Szerintem ez is előfordulhat!


Vigyázz rá!

2010. nov. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az előző párral történt ilyen, a kan meghalt, a szuka epilepsziás lett.

A párja halálát pár hónap alatt látszólag teljesen kiheverte, megint jókedvű lett, stb, csak néha bizonyos dolgok kihozták belőle a rohamokat. További 1 évnyi gyógyszeres kezelés kellett, mire abból is felgyógyult.

(am. puli volt, már ő sincs köztünk)

2010. nov. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ui. : nem ezért nincs köztünk, végelgyengülésben halt meg, 13 éves volt.
2010. nov. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Igen megölheti az állatokat a társuk elvesztése miatt fellépő hiányérzet, stressz.Ritka de előfordul.Nálam az öreg vitorláshalam hagyta abba az evést, amikor elpusztult a párja.Másik halat nem fogadott el, pedig vettem mellé új társakat.Egy hétig kereste, az új halakat elkergette,,majd egyszerűen nem evett többet.
2010. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen minden állat belehal a társa elvesztésébe ha nagyon kötődik hozzá!!!!!!
2010. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Igen bele tud halni, de szerintem még ne vegyél mellé másik kutyát, még korai lenne neki, ilyenkor nagyon sokat kell foglalkozni vele, szeretgetni és babusgatni!


Az én kutyám a 2 hetes kölykét veszítette el és utána nagyon le volt törve, egész nap csak jött ment, nem evett, de nagyon sok szeretettel és törődéssel szerencsére helyrejött!


Remélem a te kutyusod is kiheveri a párja elvesztését! És sajnálom a kutyusodat!

2010. nov. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kan kutyusom epilepsziás volt és meghalt. 2 napra rá a szuka kutyus is meghalt. Ők kiskoruk óta együtt voltak mindig együtt aludtak játszottak stb. Így elveszítettük őket! =(
2010. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen beletud halni az egyik ismerősömnek volt két tengerimalaca az egyik lány a másik fiú..a lány terhes lett,megszült,de a kölykök meghaltak másnapra az anya is harmadnapra az apa csak gubassztott nem csinált semmit a negyedik napon meghalt ő is...:( vigyázz a másik kutyára figyelj hogy ne unatkozzon és ne legyen olyan hogy egyedül ül és nincs kivel játszani vagy legyen sok játéka vagy te legyél ott neki mindennap legalább egy fél órát...
2010. nov. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!