Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A pókok szarnak? Hogyan?...

A pókok szarnak? Hogyan? Mikor? És hogy néz ki a pókszar?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
perszehogy szarnak...nagyot, barnát és büdöset...
2010. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
A pókszar hosszúkás, nem tudtad? :DDD
2010. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Megfogalmazhatnád egy fokkal kultúráltabban is a kérdésedet... Amúgy a pókok nem ürítenek, fény formájában távozik szervezetükből a salakanyag. Néha tündérré is változik.
2010. nov. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem szoktak. Legalábbis a madárpók nem, de valószinű a többi faj sem. Amit megesznek, kint emésztik meg, eleve megemésztve szippantják fel, ami pedig nem emészthető, azt meg sem eszik. Időnként az fordul elő, hogy valamiért visszahányják. :)
2010. nov. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Végre egy rendes válasz!
2010. nov. 30. 20:49
 6/12 anonim válasza:
100%
Hát nincs igazad! Nekem van madárpókom (smithi) és igenis szoktak üríteni. Az egy dolog, hogy úgy esznek, hogy először emésztőnedvet engednek az áldozatukba, és ha hatott, akkor "leves" formájában kiszívják. De abban nem minden használható a szervezete szempontjából, tehát igenis visznek a szervezetükbe úgymond salakanyagot, amit később kiürítenek. Saját tapasztalat, és amúgy pici sötétbarna, majdnem fekete, hosszúkás.
2010. dec. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Érdekes egy smithid van hallod, én 7 madárpók (smithi, emilia, albopilosa, boehmi, vagans, acanthoscuria geniculata, psalmopoeus cambridgei) után sem láttam még, hogy üritettek volna, csak ilyen köpetszerű hányás formájában, de azt se valami gyakran. Mellesleg végbélnyilásuk sincs. A pók kajája, tücsök, lisztkukac, vagy más izeltlábú szokta otthagyni az ürülékét a viváriumban - legalábbis nálam. Vagy te láttad ahogy a smithi épp "kitolja"? :D


11-30 15:35 voltam.

2010. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott ezzel kapcsolatban egy kérdés, kedves smithi tulaj, hogy mennyi idő az anyagcseréjük szerinted a madárpókoknak, illetve arra vagyok igazából kiváncsi, hogy meddig birja ki egy madárpók kaja és viz nélkül?


megint 11-30 15:35 voltam.

2010. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pj0tr válasza:

Nem értek a pókokhoz, de ha csak józan paraszti logikát követek, akkor ha csak befele menne az anyag, akkor nagyon nagy pókok lehetnek és nem valószínű, hogy csak szénhidrogének mennek be amit "eléget" a vizet pedig "kileheli".

Az anyag pedig nem vész el csak átalakul :)

2010. dec. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Igen igen ez igaz, de nem véletlen birja a madárpók 6 hónapig kaja nélkül, 3-4 hónapig pedig viz nélkül :) nagyon lassan emésztenek, aztán amikor már elég nagy méretre megnőtt a potrohuk, akkor levedlik a bőrüket és hirtelen a potrohméret 2/3-át elvesztik, mert akkor dolgozzák fel a sok tartalékot.
2010. dec. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!