Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Januárban Budapestre levelezés...

Januárban Budapestre levelezési címemre kaptam a Mezőgazdasági Hivataltól egy levelet, miszerint én macskatartó vagyok, és fizessek emiatt 20 ezer forint állattartási díjat. Tudtok ezzel kapcsolatban tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Ma ismét kaptam egy levelet,amiről úgy értesítettek,mivel ez csak levelezési címem,és nem tudom átvenni,de a feladó ismerős,ezért gyanítom,hogy ez lehet,mivel nem válaszoltam rá januárban,ugyanis nem élek Pesten,csak itt dolgozom,tehát feleslegesnek éreztem nyilatkozni.A lakhelyem Bács-Kiskun,ahol nem hallottak ilyen díjról.Van valakinek ötlete,mi alapján kérnek tőlem pénzt,ha ugyan tartok cicát,de vidéken?Kiállításra hordom a cicám Budapestre,ennyit még hozzáteszek.
2010. nov. 30. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint nincsen ilyen ,díj".

De amúgy se ott laksz, tehát ha még az ottani önkormányzat bevezette volna ezt, akkor se vonatkozna rád, mert nem ott tartózkodsz.

Vidd el a levelet a lakhelyedhez tartozó önkormányzathoz, és ők biztos hogy meg tudják mondani, milyen szabályok vannak. Lehet még azt is tudják, hogy Pesten mit kell betartani.

2010. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kamu. Sajnos sok próbálkozás van, hogy kicsalják az ember pénzét (vagy adatait)! Esetleg hívd fel őket és kérdezz rá. Ha mondanak is valamit, kérj pontos hivatkozást (rendelet esetleg jogszabály stb.).
2010. dec. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Ez biztos kamu. Nincsen sem ebadó, sem macskaadó. Régen volt, hogy küldtek az önkormányzattól az állattartóknak levélben értesítést, de az a veszettség oltásra vonatkozott. Ma már az a nyilvántartás is megszűnt, úgyhogy semmilyen levelet nem küld senki. Ha nem hagynak békén, akkor tényleg kérd meg, hogy küldjék el azt a törvényt vagy rendeletet, ami alapján kérik (de biztos nincs ilyen).
2010. dec. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyet még életemben nem hallottam, szerintem valaki bepróbálkozik nálad.


Amúgy jobb, ha tisztába rakunk néhány dolgot.

Levelezési cím=tartózkodási cím

A bejelentett lakcím nem biztos, hogy ugyanaz, mint a levelezési cím.

2010. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!