Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen melegvérű lovak alkalma...

Milyen melegvérű lovak alkalmasak mezőgazdasági munkákra?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék hidegvérűekkel dolgozni, nem szeretem őket, a sodrottakat sem találom vonzónak. Milyen fajtát tudtok javasolni?
2010. márc. 26. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Jah, keress azok között, akik alapból nem alkalmasak rá, logikus... Egyébként csak a félvérek jöhetnek szóba, abból is csődör vagy herélt.
2010. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én személy szerint úgy vagyok vele, hogyha hobbiból veszek lovat akkor érdekel inkább a külseje.

Mezőgazdasági munkánál, a munka szón van a lényeg, a teherbíráson a könnyen kezelhetőségen és a kitartáson.

Ilyen munkára az ember nem úgy választ lovat, hogy vonzóak vagy nem.

És ha tetszik, ha nem erre a feladatra a hidegvérű és a sodrott lovak a legmegfelelőbbek.

2010. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül szántásra gondoltam, de pl. szekeret húzni egy melegvérű fogat is alkalmas. Egyébként ha kell, inkább négy lovat fogok az eke elé, de akkor sem fogok hidegvérűekkel dolgozni. A nóniusz pl. kifejezetten ilyen célokra lett kifejleszve, de vannak más fajták is?

Nehezebb, tömegesebb, dongásabb melkasú melegvérű lófajtákat ismertek-e??

2010. márc. 27. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gidrán esetleg, én inkább egy könnyebb sodrit vennék, nem tudom mi bajod van velük, lovagolni is tökéletesen lehet őket és kocsi előtt is szépen mutatnak, ha ügyesen veszel párt.
2010. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
eddig a legaljábbnak tartottam azokat akik kiegészítőnek hordanak kutyát magukkal, most kénytelen vagyok újabb mélységeket felfedezni...
2010. márc. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi bajod a sodrott lovakkal? Szerintem nagyon strapabíróak, terhelhetőek. Én lovagolni is szeretek rajtuk.
2010. márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csődör a vadsága miatt nem jó ,legalább is mi nem haszálunk ,valaki viszot azt szereti,de azokívűl mindegy milyen ló ami tudja a kocsit és az ekét húzi,itt az Alföldö ennyire egyszerű.
2010. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!