Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem találjuk az anya egeret,...

Nem találjuk az anya egeret, mi a teendő? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Találtunk 5 kisegeret,nagyon picik,de az anyjukat nem,most mi a teendő? köszi aki segít
2010. dec. 4. 20:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az anya elbújt, de a kicsiket nem volt ideje magával vinni. Ha még nem fogtátok meg és vittétek el a kicsiket, az anyjuk nagy valószínűséggel visszaül rájuk. Feltéve, hogy nincs macska a környéken, aki megette volna.

Ha már hozzányúltatok a kicsikhez, akkor meg lehet próbálni, hogy visszaviszitek oda, ahol találtátok őket, hátha az anyjuk rájuk ül így is.

Ha mégsem, akkor ha nem szeretnétek elpusztítani őket, akkor vagy vesztek egy anyócát kb 150 Ft-ért állatkereskedésben (10 db, azaz 5 pár csecs a hasoldalon, ezek apró pontok, illetve egy húgycső, mögötte közvetlenül a tövében egy lyuk (vagina) és egy ánusz, közel a húgycsőhöz --> csak hogy ne verjenek át és adjanak pasit akár az eladó saját tudatlanságából is...), aki remélhetőleg rájuk ül, vagy próbáljátok őket gyermektápszeren szemcseppentővel (egy vékony cső fér csak be az apró szájukba) etetni. A tehéntej más fehérje/zsír arányú, mint az egértej, nem tesz jót a kisegereknek, azt ne adjatok nekik! Én próbáltam, de akkor is csapvízzel hígítottam 1:1 arányban.

Nálam az anyóca sajnos betegségben elpusztult, így rám maradt 8 kicsi. Mivel kezdő voltam, én se tudtam hogy etetni őket, ezért egy sem élte meg a három hetes kort sem, de az egyik közel volt hozzá, és ő tudom, hogy megfázás miatt (csöpögött az itató, felfázott egy este alatt) halt meg, szóval nála már jó volt a módszer. A lényeg, hogy kis dobozban voltak, forgácsba ásva, a doboz alá melegvizes palackot tettem, hogy melegen tartsa őket. Hogy a hő ne szökjön el, körbecsavartam az egész palackos dobozt vastagon anyaggal. Naponta sokszor kell etetni őket, ajánlott kétóránként. Én reggel, délelőtt, délben, délután kétszer és este kétszer etettem őket, mondom, bébitápszerrel. (Makarónis ízű volt XD )

Állítólag van cicatej állateledel boltban, azzal is esetleg meg lehet próbálni, de szerintem az drága.

Mekkorák a kicsik? Szőrösödnek már? Kinyílt már a szemük? Ha még csupaszkák, akkor minimum két hét gondozás előtt álltok...

Azért sok sikert! Majd írjatok, mi lett a kicsikkel! :)

2010. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,rendkivül rendes vagy!
2010. dec. 4. 23:19
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

tegnap 22:13---Ó hogy eszem azt a jótét lelkedet!!Nem győzöm irtani azokat a dögöket,Te meg még költségbe vernéd a kérdezőt!!Normális?????

Szerintem örvendeztesd meg velük a macskádat és nehagyd hogy hülyét csináljanak belőled!Az egér sorsa hogy macskaeleség legyen!Amit az első javasol az nem állatbarátság hanem agyrém!!

2010. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Ennyi erőből zárjuk be a kórházakat és hagyjunk meghalni minden beteg embert, ahogy a természetben normális lenne. Máris megszabadulna a Föld a legnagyobb kártevőjének nagy részétől.


A kérdező megkérdezte, mit csináljon velük. Nem mondtam, hogy ezt vagy így kell csinálni, csak leírtam a lehetőségeket. Persze ha a kérdező vízbefojtaná őket, az is megoldás, senki nem tiltja meg neki. Én csak azért írtam le a többi lehetőséget, hogy ne ez legyen számára az egyetlen lehetőség, ami kivitelezhető, mert a többiről nem tud semmit.


A nálam felnevelt kisegerek saját egerek voltak, hobbiból tartottam őket, nem a pincében meg a tárolóban szedtem össze őket. Azért tartok egereket, mert szeretem őket, ahogy más egy kutyát vagy egy macskát szeret. Nem mondom, hogy ez a követendő példa, de másnak sincs joga ezért megszólni engem (mint ahogy rengetegen nagyon keményen elítélik a patkánytartókat).


Másrészt az egér ugyan az ember számára kárevő, de a ragadozómadaraink egy részének táplálékállat. Ha az ember irtja az egeret, csökkenti e madarak táplálékát is.

2010. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Khm,amit az első válaszoló írt az nagyon rendes,ezt tettük(tegnap miután irtad)

1:2 adtunk neki tejet,aztán visszatettük őket ahol voltak,utánna még 2 egeret találtunk,egyik hím, a másik annyira ugrál hogy nem tudjuk kivenni:)

Még az anyukát most keressük,mégegyszer köszönöm

és 2. válaszoló : dögök?! szerintem az a dög aki ilyet ír

2010. dec. 5. 16:55
 6/19 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy milyen egerekről van szó? Éléskamrában talált alom vagy saját hobbiegér? Mert először azt hittem, hogy találtatok egy alomnyi kicsit a tárolóban, de most kezdek bizonytalan lenni benne... :S

Örülök amúgy, hogy jól vannak. :D

2010. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
a kamrában találtuk a piciket
2010. dec. 5. 17:47
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Tudod mit mondok T.Kérdező?Cselekedj velük meggyőződésed szerint és kivánom hogy kellőképpen szaporodjanak el a kamrátokban és ha már lessz elegendő,akkor légy már olyan rendes és adj egypárat annak aki segitett megoldani ezt az egetrengető(egeretrengető?) problémát,ami nélkül talán ki is halt volna az egerek amúgy is közszeretetnek örvendő népes családja!!

Tisztelt Tanácsokat Osztogató fórumtárs!Bocsáss meg ha olyan embertelenségre vetemedtem hogy nem álltam én is az egerek pártjára!Remélem megbocsátasz,mert ha nem akkor biztosan vizbeölöm magam ,hogy azt mertem tanácsolni hogy adja a macskáknak.Azt nem mertem tanácsolni hogy a tyukjaiknak(pedig azok is szeretik)mert akkor még talán rendőrért is kiáltottál volna hogy vigyék el ezt a szadista állatot!!Remélem jutni fog a megmentett egérkékből Neked is!Ha nem akkor irj lécci privibe és én küldök akár 10db-ot is bármikor.Postaköltség ellenében!Ilyenkor ősszel és tél elején naponta 4-5 darabot is megfogok élvefogó csapdával és a kutyáim legnagyobb örömére elengedem az udvaron és megadom azt az esélyt hogy egérutat nyerjen.

Hát--mit ne mondjak,néha sikerül meglógnia és az ebek hoppon maradnak!

A hobbyját mindenkinek tiszteletben tartom,de könyörgöm azt minek ide keverni????

2010. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Még annyit:Ha lepontoztok nem fogom tétlen hagyni hanem visszapontozok!!
2010. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Mivel nem segítettél semmit,ezért lepontozlak,és kérlek ne játszd meg a nagyfiút,persze tudom az a divat ha minnél ostobább valaki.

UI : Attól mert nem volt gyerekszobád nem itt kell kiélni magadat

2010. dec. 5. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!