Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha fáj neki vmi edzés közben,...

Ha fáj neki vmi edzés közben, akkor nem lehet elengedett, ugye? (lovasok)

Figyelt kérdés

szval ha bármilye is fáj, lába, csípője, nyaka, bármi, akkor nem megy olyan jókedvvel, ugye?



nemtudom eldönteni fáj-e neki ez meg az (volt pár balesete) , de amikor mozgattam, elengedett volt és jókedvű.


2010. dec. 5. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Remélem nem értettelek félre.

Azt akarod mondani, hogyha dolgozol vele, nem engedi el magát, nem támaszkodik, de amikor nem ülsz rajta mindent rendesen csinál?


Ha erről van szó, nem hiszem, hogy bármi is fájna neki, hacsak nincsen rosszul nyergelve. Nem lehet, hogy túl erősen fogod, túl erős jeleket adsz neki?


Nem minden paci egyforma, lehet, hogy ő kifejezetten érzékeny.


Futószáron szépen dolgozik? Próbáltál már rá esetleg tapasztaltabb lovast ültetni?


Ha fáj valamije, akkor is fáj, ha nem dolgozol vele, de ha úgy érzed, pihentesd néhány napot, aztán óvatosan kezd visszaszoktatni a munkára.

2010. dec. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem, nem így értettem, semmi baj.

úgy értettem, nemtudom fáj-e neki ha dolgozok vele. ez most lehet vezetés, szőrén két kör, dupla oxer, stb. lényeg, hogy ha fájna neki vmi, akkor nyilván nem lenne jó kedve, ugye? mer az egy dolog h a lovak csendben szenvednek, de pl. ha a csípője fáj biztos nem ügetget vidáman velem, értitek..

2010. dec. 5. 19:43
 3/10 A kérdező kommentje:

3 hónap pihin volt először ínproblémák majd csípőprobléma miatt, és most elméletileg semmi baja nincs, de nem vagyok benne biztos fáj-e neki, sokat pihenteti a lábát stb., de mikor dolgozunk semmi jele annak h fájna-e neki.

várom a további válaszokat, ötleteket!

2010. dec. 5. 19:44
 4/10 Guano Apes ***** válasza:
Ha fájna neki vmi akkor tényleg máskor is észrevennéd. érdemes lenne tényleg tapasztaltabb lovasnak megülnie hátha ő könnyebben el tudja érni vele. esetleg még az lehet h a foga nem megfelelő kopású és ezért nem úgy érzékeli a zablát (ha már mindenképpen nehezen észrevehető jelet keresel :) azt meg állatorvos tudja megoldani
2010. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szoktattad vissza a munkára?


Három lovam van, az egyik kifejezetten hisztis, ha nincs kedve dolgozni, de rákerül a nyereg, elkezd sántítani, de ha kiengedem karámba, semmi baja nincsen. Ha a karámban is ugyanúgy ugrál, visszanyergelem, és elkezdem vele a munkát.

2010. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a ló is tombol aminek fáj valamije , kénytelen volt akkor is használni a rossz végtagját ha fájt, mert ha nem használta volna akkor a ragadozók megették volna. Ez nem mérv adó.
2010. dec. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

első: mikor volt itt szó zabláról?

második: most szoktatom, sétálgatunk, de volt már ügetés, ugrabugra minden.

úgylátszik nem vagyok elég érthető. semmi baj nincs vele lovaglás közben, nincs szüksége tapasztaltabb lovasra, semmi baj nincs a szájával se a zablájával, én egyszerűen csak annyit kérdeztem, miből jöhetek rá hogy fáj-e.

2010. dec. 6. 19:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy amit próbálunk elmondani, nem hiszem, hogy le lehet írni.

Mindig érzem, hogy mikor játszik rá a ló a fájdalomra és mikor fáj neki ténylegesen, mert ismerem már őket elég ideje, elég régóta dolgozom velük, egyszerűen csak érzem, ha valami nincsen rendben.


A kedvük sem mindig egyforma, ahogy az embereké sem, lehet megviseli az idő. Sok minden előfordulhat, de ha egy kicsit lehunyod a szemedet, és figyelsz rá és csak rá, rájössz. A te lovad :)

2010. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szeirntme "ugrabugra" nem kéne ha ennyi baja volt, mert ezek nem véletlenül jönnek elő. :):) De te tudod.
2010. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
sajnos a ló még mindig kétszer nagyobb nálam, és ha ugrálni támad kedve nemtudom egykönnyen visszafogni. Futószáron is fél óráig tombol aztán használható. Jáccik. Az ugrabugrát nem akadályok átugrására értettem, hanem játékra.
2010. dec. 8. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!