Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Madárpókot szeretnék tartani....

Madárpókot szeretnék tartani. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy megveszek az acanthoscurria geniculata-ért, de tudom, hogy ez egy elég agresszív pókfaj. Semmilyen tapasztalatom nincs a póktartás terén, de nézegettem itt a madárpókokkal kapcsolatos kérdéseket, illetve a google-ben is keresgéltem leírásokat, fajokat. Szerintetek szelídíthető ez a faj annyira, hogy ne harapjon, és lehetőleg ne dobálja a szőrét rám állandóan? Vagy inkább válasszam a második kiszemeltemet, a grammostola porterit? Ha valaki tud nyugodt fajtát, ajánlhat mást is, hátha az is tetszeni fog.
2010. dec. 7. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:

én ezt ajánlom :)

[link]

2010. dec. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Végülis, nincs vele sok gond... :-)

De légyszi komoly válaszokat adjatok, mert én is komolyan szeretnék gondozni egyet.

2010. dec. 7. 13:05
 3/7 A kérdező kommentje:

Még válogattam párat, ezeket is el tudnám képzelni:

avicularia minatrix

avicularia geroldi

brachypelma smithi

psalmopoeus cambridgei

Aki ezek közül tud ajánlani egyet kiemelkedően, illetve a fentiek közt is, az nyugodtan írjon.

Illetve bármilyen tapasztalat, tanács, vélemény érdekel ezzel a témával kapcsolatban. :-)

2010. dec. 7. 13:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a vöröstérdű tarantulát választom, de szívesen olvasok véleményt! :-)
2010. dec. 7. 16:34
 5/7 Platypus ***** válasza:
100%
A Brachypelma fajokat tudom ajánlani, első és egyetlen pókom egy Brachypelma vagans volt, és nem volt nehéz kezelni. Ha nem tetszett neki valami, akkor visszahúzódóan reagált.
2010. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha kezdő vagy akkor ne akarj acanthoscurria-t.


Rámarnak mindenre ami mozog.

Múltkor meg majdnem felszaladt a kezemig egy csipeszen, amikor takarítottam, és nem spórol a méreggel...

2010. dec. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond genivel mint kezdőpók, amennyiben az állattartó gondosan utánaolvas a dolgoknak és be is tartja a szabályokat. Igaz agresszív pók és nagyon szeret marni, de ezt egy kis elővigyázatossággal és kellően nagy terkóval ki lehet küszöbölni. Egyébként ő is csak akkor mar amikor éhes, csak az a baj hogy nagyon nehezen lakik jól :D
2010. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!