Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit kell vele tenni?

Mit kell vele tenni?

Figyelt kérdés
Akinek van lova, légyszi írja le, hogy egy napja hogyan telik vele, lehetőleg az írjon, aki a saját kertjébe tart lovat, de más is írhat. Mit kell vele tenni? Csak arra vagyok kíváncsi, mennyi egy napi teendő vele! KÖSZI MINDEN VÁLASZT!
2010. dec. 12. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

szia . éppen 2 hete van egy ponim .. de még nem hoztuk el mert nem tudunk kitöl kérni loszállitot : S és a saját kertünkbe lenne 4 báránnyal :D

hát én 2000.- ért vettem neki patakaparot és 2 szörápolot .. papám fogja gondozni .. nagyjábol ugy fog telleni egy napja hogy :

- reggeltöl estig éjjel nappal legelön lessz de ha szeretne akkor bemehet a fedett részére

- ha jobban megszelidül majd akkor kerten kivül is kilessz engedve szabadon

- egynap 1x letisztitom (vagy a papám)

- mivel nem tudok hozzá minden nap kimenni a másik kertünkbe ezért hétvégén tudom csak futoszárazni és akkor tesom (lány,8éves) lovagol majd rajta

2010. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
KÖSZI!!!
2010. dec. 12. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van, kettő.:):) Most jön majd a harmadik.:) Szoval egy naő úgy zajlik most télen hogy:

reggel fél 7 kor kap reggelit ami 2 fándli zab és egy fél korpa namega széna ugye. Reggel anyu etet, mert én suliba vagyok. Az ebédet fél 1 és 1 között kapja ami csak szénából áll. A vacsora pedig most, hogy ijen korán sötétedik így 5 kor van megint csak 2 fándli zab fél korpa, egy alma és soksok széna. afelső ajtót becsukom neki így már nemtudok kinézelődni. Nélunk úgy van megoldva a karám, hogy ki be tud járkálnia boxában. Patkolás 8 hetente történik, első 2 láb vasalt. A plusz szeretgetés meg.. egyéntől függ:):)

2010. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Eddig senki nem írta a trágyázást.


Én lovardában dolgoztam régen. Ott bértartott lovak voltak.

Reggel mi is etetéssel kezdtünk, egyénre szabott volt egy két lónál, hogy miből mennyit. Majd vödörből itatás, mert nem volt önitató. Kivittük őket karámba.Ez után trágyázás, majd szalmázás. Dél körül végeztünk. Akkor mi is ettünk. Majd délben megint etetés, itatás.

Délután jöttek a tulajok, lovagolni. Akkor lesni kellett minden kívánságukat, feltakarítani utánuk az istállót.

Este megint etetés szénával együtt, itatás, és végül ágyba kerültünk mi is.

Viszont ott nem egy ló volt, hanem 15.

2010. dec. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!