Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » AZ ÁLLATOK HÁZIASÍTÁSA témához...

AZ ÁLLATOK HÁZIASÍTÁSA témához mit tudnék még írni?

Figyelt kérdés

házidolgozatról van szó. írtam eddig a háziasítás első lépéseiről (ősember), egyes állatok háziasítás előtti ősét, domesztikációjuknak helyét és idejét, a háziasítás fő szakaszait, háziasítás során bekövetkezett változásokat, háziállatok fajtáit.


De még mindig nincs meg a kellő mennyiség :(


Valakinek további ötletei? :)


2010. dec. 13. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Esteleg hogy régen hogy tartották őket és hogy most.
2010. dec. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg zárásként, hogy végül az ember az igényeinek megfelelő pl. kutyákat tenyésztett ki. Pásztor kutya, őrző-védő stb. Erre példa, és a kutya keletkezésének a történetéből is idézhetsz, hogy milyen fajtákat kereszteztek mire kialakult a legmegfelelőbb.

Más most nem jut eszembe. Remélem ezzel is egyre közelebb kerülsz a kívánt mennyiséghez, és segít valamit!

2010. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is csak másolom talán hasznos :)


[link]

2010. dec. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
utolsónak, köszi, ez már benne van :D
2010. dec. 13. 17:52
 5/11 A kérdező kommentje:
másodiknak is köszi, de ezzel kapcsolatban is írtam már
2010. dec. 13. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor bocsesz :)
2010. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

És ez megvan ?:)


Háziasítás szakaszai:


1. Izolációs stádium: a domesztikáltság legalacsonyabb foka,

a termeszétes szelekció dominál, tenyészérettségről

még nem beszélünk. Ősöktől való eltérés még csekély.


2. Preprodukciós stádium: a haszonvétel kezdetlegessége és

alkalomszerűsége mellett beindul a termelésre

irányuló szelekció. A legeltetés szerepe döntő, nincs mégtakarmánytermesztés.


3. Produkciós stádium: intenzív szelekció, céltudatos

haszonvétel, a termelőképességkihasználására

való törekvés a jellemző. Az állatok jelentősen megváltoznak. Kialakulnak a fajták, tenyésztő

egyesületek jönnek létre. Kialakul az istállózó tartás és a takarmányozás.


4. Szuperprodukciós

stádium: a domesztikáltságnak az a fokozata, ahol az ember a korszerű állattenyésztési

ismeretek birtokában a háziállatok maximális termelőképességét ki tudja bontakoztatni.

Speciális fajtákat és hibrideket állít elő. Bevezették az iparszerű tartást.

2010. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

igen, már megvan :D azért köszi szépen :)


úgy döntöttem, beszúrok egy egész hosszú szöveget a macska háziasításáról, a végére meg valami statisztikát gondoltam, leggyakrabban tartott háziállatok Magyarországon vagy a világban, vagy teljesen mindegy, valami hasonlót.


Ötlet?

2010. dec. 13. 18:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Ősi magyar háziállatok?


[link]

2010. dec. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, mikor hasonló témából kellett kiselőadást tartanom, hogy csoportosítottam a most tartott állatokat. Vannak haszonállatok, munkaállatok, mint pl. a ló (igás állat), a kutya (házőrző) és a macska (egerészés miatt), vannak hús és egyéb élelmiszer állatok, mint a csirke, a szarvasmarha, stb. Vannak emellett versenyállatok, mint a postagalamb, a lovak, az agár ide is sorolhatók... Egyes tenyésztők mintél szebb és jobb példányokat akarnak kinemesíteni belőlük. Néhány kutya, macska, stb is ide is sorolható. Vannak a hobbiállatok, amiket az ember azért tart, hogy szeresse őket, mint pl. a hörcsög, de a kutya, sőt a ló is ide is sorolható. És végül vannak a laborállatok, a kísérleti állatok. Tengerimalac, egér, patkány, macskák....

Végül kihoztam az egészből, hogy az ember sok céllal tart állatokat, az egyes kategóriák közt nincs éles határ, az egyes fajok nem sorolhatók be egyértelműen. Amit régen egy céllal háziasítottak, az ma már sok más "szerepet is ellát".

2010. dec. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!