Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hallottál már egeret cincogni?

Hallottál már egeret cincogni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rengeteg egerem van és volt (meg rem. lesz is :D) de én mégcsak csipogni halottam őket :D
2010. dec. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem mondják azt hogy cin-cin

de valami hasonló hangot adnak ki

2010. dec. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hallottam. Semmi különleges nincs benne, kicsit inkább olyan, mintha kismadár csipogna halkan vagy nem is tudom. Tényleg nem szó szerint azt mondják, hogy cin-cin. Mint hogy a kutya se azt mondja, hogy vau-vau stb. :)
2010. dec. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is hallottam, tényleg csipogás.

olyan, mint amikor egy csipogó játékot megnyomunk nagyon röviden.

2010. dec. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
tényleg, a patkánynak van hangja?
2010. dec. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam én is, ennyi "hobbi" egér közt elég fura lenne nem hallani. :D

De alapvetően 3 esetben cincognak:

- hím párzási szándékkal kergeti a nőstényt, és a nőstény nemtetszése miatt csipog, ez jó hangos (egerekhez képest), éles, néha kicsit rekedtes hang (főleg táncolóegereknél)

- kisegerek amikor az anyjuk rájuk ül szoptatni, sírnak, hogy éhesek, ez egészen más jellgű, halkabb csipogás, inkább nyöszörgés

- egymás tisztogatásánál, ha véletlenül egy fájósabb területet kezd nyalogatni a másik, egy kicsit csippannak, hogy tudassák a másikkal, hogy ott ne nyalogassa tovább.


Patkányoknak is van hangjuk, hasonló az egéréhez, hasonló helyzetekben adják ki, mint az egerek. Illetve még akkor, ha becsíped véletlenül mondjuk a farkát és fáj neki, akkor egy hangos rekedtes hagot ad ki.

2010. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam, de nagyon aranyos lehet :))
2010. dec. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!