Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovak altal okozott...

Milyen lovak altal okozott balesetekrol tudsz/hallottal esetleg te magad tapasztaltad?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elso sorban komolyabb serulesekre, rugasokra harapasra, esetleg egymassal harcolo menek, megbokrosodott lovak, stb.
2011. ápr. 13. 11:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
39%

A ló nem tud harapni. Számtalanszor ráharapott már az ujjamra, de teljes erejével akkora sérülést nem tudott okozni, ami egyáltalán meglátszódna. Fél óráig fáj, és annyi, legrosszabb esetben csontot tör.

Rúgás szintén nem gáz. Az elővigyázatos lovas meg tudja hova kell állni, olyan nagy rúgást nem szoktak bekapni.

Haa mének harcolnak, az elve szégyen. Magára valamit is adó lótulaj ilyen helyzetet kialakulni se hagy.

Megbokrosodásnál meg nem kell a ló közelébe menni. Hívod, ha válaszol jó, ha nem, akkor nem kell magad eltapostatni.


1 dologtól kell nagyon félni, hogy elesik. Pl ismerősömnek abból volt koponyalapi törése - tegyük hozzá kobakot nem viselt, mert minek... Egy másiknak lábtörése, harmadiknak agyrászkódása (rajta volt kobak, na ez a különbség!)

Szóval ha a ló esik, akkor csak a szerencse számít, ami nem túl bíztató.

2011. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Erdekes. Engem gyakran ujesztgetnek azzal hogy siman leharapja az ujjam.
2011. ápr. 13. 12:07
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm vállát megcakkozta egy mén. Életemben először és remélem utoljára láttam ilyet.

Vezette be az istállóba, majd a ló hirtelen gondolt egyet, és a vállánál fogva felkapta. Úgy cibálta mint a kutya a rongyot. Túl van néhány plasztikai műtéten, de a válla még mindig nem tökéletes.

Úgyhogy kedves első, a ló bizony tud harapni, nem is kicsit.

2011. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Ezt most ugy erted hogy a fogaival megfogta es felemelte mert az nagyon durva lenne!? Amugy az is erdekelne hogy maga a lo milyen volt viselkedest illetoen, ugy ertve hogy alapjaban veve mindig szelid, megbizhato volt es egyszer csak gondolt egyet, vagy mindig is kellett vigyazni vele.
2011. ápr. 13. 12:41
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen úgy értem.

Alapjában véve ő volt a tökéletes ló. Kiválóan ugrott, a hasa alatt bujkálhattál, ha rajta ült valaki, az sem érdekelte, ha egy sárló kanca riszál az orra előtt.


Egy dolog volt, amivel nagyon vigyázni kellett. Gyűlölte a herélteket. Valószínű ez a baleset is ebből adódott.


Mivel ahogy a lány vezette az istállóban, a mén egy heréltnek akart nekimenni,aki a boxában ácsorgott, viszont a barátnőm útban volt, így őt kapta el, rajta vezette le a dühét.

A lovat ezután én kaptam el, vezettem be a helyére ,töröltem le róla a vért.Rettenetesen féltem, de egy rossz mozdulata nem volt.

Úgyhogy igazából ezt nem lehet direkt emberre támadásnak mondani.

2011. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Mindenesetre komoly baleset. A baratnod meg foglalkozik lovakkal? mert en az o helyeben mar fobias lennek, legalabb is azzal az egy loval szemben.
2011. ápr. 13. 12:57
 7/34 anonim ***** válasza:
85%

:)

A ló már meghalt sajnos, viszont barátnőm versenyzik, úgyhogy szerencsére nem vette el a kedvét a dologtól ez a baleset.

2011. ápr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Ertem.Az jo hogy meg mindig bizik a lovakban.Kossz a valaszt.
2011. ápr. 13. 13:06
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

A ló tud harapni. Baromi nagyot. A csődöröm annó a lovasgatyát leszaggatta rólam. (Belecsöppentem egy balhéba, nem engem akart). A lovászunkat egy kanca kapta el a mellkasánál, és rángatta végig a boxokon úgy 10 métert.

Rúgni is tud. Nagyrésze kivédhető, de mindenki beszerez egy-kettőt pályafutása során.

Lássuk mi volt a környékemen.

Kéztörés, zúzódások. Nekem a térdem tört szanaszét, egy-két bordatörésem volt. Meg egy vérző orr. Egy ismerősöm elég csúnyán járt, majdnem kiherélte a lova egy eséskor.

Balesetben egyszer fejreálltam egy lóval, mert elakadtunk egy oxerben. És ami lóbaleset volt, kb 15 éve az autóúton egy lovat elütöttek. Lábtörés, el is kellett altatni szegényt.

És kb évente egyszer elseggelek a lovammal. Na az nem kellemes.

2011. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Terd meg bordatores mi okbol tortent? Elestetek ti is vagy szandekosan megrugott, vagy eppen veletlenul.

Azt a szegeny lovaszt meg miert vonszolta az a kanca, ugy ertem rossz termeszetu lo volt vagy eppen csak neki is erre tamadt kedva, esetleg a lovasz hibajabol?

Kossz a valaszt.

2011. ápr. 13. 14:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!