Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy homeopátiás szerekkel kezelhetők az állatok is? Homeomami. Blog.hu/2010/12/03/boldog_tehenek Macskám van, gondoltam nála alkalmaznám.

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem jó ötlet
2010. dec. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit szólsz ahhoz, hogy semmiféle klinikai vizsgálat nem igazolja ezek hatékonyságát, továbbá nem minősül gyógyszernek, így bevizsgálni sem kötelező, minek folyománya, hogy azt raknak bele amit akarnak? Lehet én vagyok a hülye, de szeretem tudni mit adok be az állatnak...
2010. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én ezzel úgy vagyok, h jó esetben nem árt.

kb semmi sincs egyébként az üvegcsében. Annyira fel van hígítva, hogy több benne a nehézvíz, mint a hatóanyag...

2010. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:

Ha komoly betegsége van az állatnak, én nem kockáztatnék vele. A definíció szerinti homeopátiás szereket nagyon sokan bírálják. Az állítólagos működési elvük sérti a fizika és kémia minden ismert törvényszerűségét, a gyakorlatban pedig még soha senki sem igazolta a hatékonyságukat. Mivel gyakorlatilag annyira fel vannak hígítva ezek a szerek, hogy csak víz és laktóz, engedélyeztetni sem kell őket. Ezt sokan kihasználják az állatgyógyászatban, és homeopátiás szernek neveznek egyáltalán nem homeopátiás, valódi hatóanyagtartalmú dolgokat.

Ha a rendes gyógyszereket ellenzed, keress inkább tisztességes gyógynövényes készítményeket.

2010. dec. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Csurmi ***** válasza:
31%

100 év allopátiás propaganda és lám milyen sokan "tudják" milyen veszélyes és hatékonytalan a homeopátiás kezelés. 100 éve még kb. ugyanannyi homeopátiás klinika működött Magyarországon mint allopátiás, de tudjuk 100 éve a magyar orvosok olyan sötétek és tudatlanok voltak hogy sokkal inkább meg kell bíznunk a gyógyszeripar támogatta allopátiás érdekcsoportban.

Ne törje le a bizalmát a gyógyszerek ismeretére vonatkozólag az, hogy ma sem tudod mit eszel, hacsak így ránézésre a molekulára nem tudod mik a hatásai. Amit ugye nem tudsz.Ráírva pedig nemigen a valóság van.

2011. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"100 év allopátiás propaganda"


Olyan, hogy allopátia nem létezik, ez egy homeopaták által kitalált kategória, hogy ami annyit jelent, hogy "nem homeopata". (Mellesleg szerintem olyan sincs, hogy "A Homeopátia", legfeljebb olyan szerek, amik hatásosak, meg olyanok amik nem. Esetükben inkább az utóbbiak.)


Egyébként ez a homeopátia kontra állatok egy gyakori érv, én csak "Lassie hazatér" érvelésnek nevezem. (Kutya meg gyerek.) Lehet, hogy sokan úgy gondolják, hogy a homeopátiás szerektől az állatuk, vagy a gyerekük jobban lett, pedig rá nem hathat a placebó hatás. Az nem zavarja őket, hogy ők akik eldöntötték, hogy jobban lett a gyerekük és/vagy kutyájuk felnőtt emberek, akikre viszont nagyon is hat. Továbbá a placebó fogalomkörébe tartozik az is, amikor valaki azután lesz jobban, hogy beszedett egy szert, de anélkül is jobban lett volna.

2011. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!