Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A pók tud inni? Mármint...

A pók tud inni? Mármint vizet? És mi van a pókban, van szíve, gyomra, tüdeje? És a pók szokott wc-zni, pisilni, nagydolgozni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 28. 08:04
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]

Bővebb infót akkor kaphatsz, ha google-ba beírod: spider anatomy, persze ez angol lesz; illetve bármely biológia tankönyvben is írnak a pókokról.

2009. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A ,,tüdeje'' nagyon más, valójában a rovarok és a pókok úgy lélegeznek, hogy légcsövek hálózzák be az egész testüket.


Az izeltlábúak idegrendszere jóval kevésbé központositott, mint a mienk vagy akár az emlősöké. Idegdúcaik vannak, és a feji dúc valamivel fejlettebb. Úgy tudom, a pókokra is ez igaz. Igazán intelligens rovarok, pókok tudtommal, nincsenek, de ha az izeltlábúak törzsét elhagyjuk, és a puhatestűek törzsét is bevonjuk a kérdésedbe, akkor megemlitem, hogy a fejlábúak (pl. a polipok) szokatlanul értelmesek. Az a meglepő hogy a polipok agya egészen másmilyen, mint a gerinceseké, sokkal kevésbé központositott az ő idegrendszerük is.


A többi kérdésre nem merek vélaszolni, Ami a pók viselkedését illeti, ott még több meglepetés ért engem, elmondok egyet.


A fürdőszobánkba a kád és a fal közti zugba kifeszitette a hálóját egy pók. Sajnáltam volna a szép hálót tönkretenni (olyan szépen csilogott), magát a pókot még jobban sajnáltam (olyan volt mint a scifikben a robotok), és nemcsak hogy békén hagytam, de megpróbáltam etetni is, gondoltam, abban a kis zugban ugyancsak kevés legyet fog találni. Túróval próbáltam etetni, végül is mi más a légy, ha nem fehérje, és a túró is az. De nem fogadta el, egy szemet sem evett, nem is törődött vele.

2009. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!