Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Adott fajtájú százlábú lábaina...

Adott fajtájú százlábú lábainak száma változó lehet, vagy többé kevésbé állandó?

Figyelt kérdés
És mennyi egyébként? És az ezerlábuaké?
2011. jan. 4. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, kismértékben változhat, de az biztos hogy nem éri el a nevében szereplő számot. Az ezerlábúaknak is talán max. 6-700 lába van összesen.
2011. jan. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minek írod le a véleményedet? Én választ várok, nem véleményeket. Mindenki tudja, hogy a százlábunak nem száz lába van. A kérdésem az, hogy változó-e a lábainak a száma, vagy nagyjából ugyanannyi. A nagyjából alatt azt értem, hogy genetikai hiba miatt az ember is születhet 1 lábbal vagy 3 lábbal is nagyon ritkán, tehát a százlábúnál is belefér hiba. De az a kérdésem, hogyha ingadozik, az valóban genetikai változatosság, vagy eleve normális?
2011. jan. 4. 10:49
 3/4 Platypus ***** válasza:
Az életkorral is változhat, a fiatalabbaknak kevesebb szelvénye van. A lábak száma szelvényenként állandó, de a szelvények száma között lehet a fajon belül kisméretű eltérés. Meg persze náluk is lehetnek mutánsok, fejlődési rendellenességek és sérült egyedek.
2011. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, vannak olyan százlábúak, amik vedlésenként növelik a szelvényszámukat. Mivel minden szelvényükön van láb, ezért a lábak száma is nő az életkorral.

Ettől függetlenül szerintem többé-kevésbé fajra jellemző, állandó szelvényszámmal születnek.

Egyébként ha konkrét tények érdekelnek, akkor neked is ugyan annyi utánanézni, mint másnak, az angol Wiki egyből kiírta a lábak számát százlábúakra:

"Despite the name, centipedes can have a varying number of legs from under 20 to over 300. Centipedes have an odd number of pairs of legs, e.g. 15 or 17 pairs of legs (30 or 34 legs) but never 16 pairs (32 legs)."

Vagy magyarul, szintén Wiki: "A százlábúak hossza legfeljebb 30 centiméter. A lábak száma 15-101 pár között van."

Ez pedig általánoságban a soklábúakról: "Törzsük szelvényeinek száma 11 és 350 között változhat."

Amúgy "Legtöbb lábpárja az Illacme plenipes-nek van (350)." Zootaxonómia könyv szerint.

2011. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!