Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hordókerülés (barrel racing)?...

Hordókerülés (barrel racing)? Tudn. A valaki segíteni?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne ezzel kapcsolatban.Nézelődtem a neten de eddig nem sok mindent találtam.Szeretnék western stílusban lovagolni,mert eddig csak angol stílusban próbáltam,a western viszont mindig is jobban tetszett.Érdekelne,hogy az országban lehet-e egyáltalán valahol tanulni(főleg Szabolcs megye),vagy hogy összességében véve hogy is megy ez.Olyat is hallottam,hogy a lovak,,megsínylik"merthogy ezeken a hordókerülő versenyeken elég durván lovagolnak.Egyáltalán,nálunk vannak erre alkalmas lovak?(Quarter horse,Appaloosa,stb.)Minden választ előre is köszönök!
2011. jan. 5. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én Csongrád-megyében westernlovagoltam, ott van egy direkt erre specializálódott farm quarter horse-okkal, angol telivérekkel és a kettő kereszteződéséből létrejött appendix-ekkel. Én sajnos a hordókerülésig nem jutottam el, mert idő előtt elköltöztem a környékről. De ott minden ilyesmivel foglalkoznak, járnak western-versenyekre is.
2011. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akasztón, Ballószögön is van ranch. Ott tudtommal quarterek vannak. De még barrel előtt nem ártana megtanulni "westernül" lovagolni, mert ez teljesen más mint az angol, sőt teljesen más szemléletet is kíván. Pl tök másképp kell ülni, máshogy ültet a nyereg is, újra meg kell találnod az egyensúlyod, és a könnyített ülések se kapnak szerepet (max vágtában kiállnak egy kicsit).

Végülis ez a marhaterelő cowboyok munkalovaglásából alakult ki, jól képzett, a legkisebb segítségekre is gyorsan reagáló lovakra volt szükségük és a lovaglásuk is ahhoz igazodott (pl a kezükben volt a lasszó, vagy más eszköz, ezért a szárhasználat minimális). Itt főképp a testsúlyoddal irányítod a lovat, illetve lábsegítségekkel, a szár alig játszik. Egy jól képzett wesco lónak ha a nyakára fekteted a szárat egyből fordul (pl reiningben a spin mikor egy helyben a pörög a ló, igaz ott a láb is játszik egy kicsit).

Szóval, ha már megy a western lovaglás akkor lehet belekezdeni a hordó kerülésbe, eleinte csak lassan, aztán szépen lehet növelni a sebességet. A ló is megtanulja, hogy mi a dolga, tudja, hogy fordulni kell, neked az egyensúlyt kell megtalálnod.

Van MO-n appaloosa, meg quarter is (tenyésztés is), igaz egy tisztavérű (papíros), képzett quarter olyan másfél milló forint körül van. De vannak félquarterek is kicsit olcsóbban.

Sok sikert! Remélem sikerül a lakhelyedhez közel találni egy jó ranchot.

2011. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek,sokat segítettetek!:)Persze,előbb magát a western stílust szeretném én is elsajátítani,nem is bele a közepébe:)
2011. jan. 6. 16:20
 4/9 anonim ***** válasza:
még Győr-Moson-Sopron megyébe,Gyirmóton is van egy ilyen lovarda :D
2011. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MME ***** válasza:

Most esett le, hogy Szabolcs, pedig már elkezdtem neked írni Szentest! Valamiért Szegedre asszociáltam. Minden megyében van már ranch, csak keresni kell, nálunk is, pedig a mi megyénkben aztán szinte semmi kultúra és lehetőség nem lelhető fel :/


A kellékek természetesen már az országban is megvannak, háttér, pálya és ló is. Gondolom, ez is lépcsőzetes, mint a díjugratás, ahova a belépő jártasság a díjlovaglásban.


Mióta lovagolsz? Meddig jutottál el?

Egyébként imádni fogod a westernt, kivéve, ha már régóta lovagolsz angolban - akkor megszokhatatlannak fog tűnni az első néhány alkalommal, és sokáig nagyon furcsának. Ráadásul, ha a régi reflexek visszajönnek necces helyzetben :) Másként vannak a segítségek, a lábsegítség is különbözik az angolban használttól.

De én például sose tudtam elfogadhatóan csettegni, inkább cuppogás volt, de angolban mindegy is, ott csak "vészesetben" használtuk, a western ló pedig, amin ülni szoktam, tisztességesen ki van képezve erre is, azaz szinte nulla reakció idővel csinál mindent, a csettegés volt az ügetés, a cuppogás meg a vágta.. Nagyon izgalmas leckék voltak, kezdőként :D - aztán persze azóta megtanultam, a saját épségem érdekében, azért nagyon nem mindegy, mikor vágtázik, és mikor üget a ló :)


Szentest a távolság ellenére is ajánlani tudom, az egyik legjobb westernese dolgozik ott az országnak, Istenes Csillának hívják, bár valószínűleg hallottál már róla ;)

Egy ideje szervezgetem, hogy megyek hozzá tanulni, tamfolyami rendszerben, mert én sem a környékén lakom annak a megyének. Nagyon jól bánik a lovakkal, nagyon jók a lovai (vérvonal és képzettség egyaránt), országosan járnak hozzá tapasztalatot szerezni, és nem kér érte sokat, abszolút megéri.

2011. jan. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MME ***** válasza:
Akkor én is ide írom: Fejér megyében, Pátkán, Székesfehérvártól egy köpésre is van egy: Red Horse Ranch-nek hívják, én meg oda járok :) Utána tudsz nézni honlapon, ha kíváncsi vagy rá...
2011. jan. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MME ***** válasza:
2011. jan. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 MME ***** válasza:

[link]


(Kicsit gagyi a mostani honlap a korábbihoz képest...)

2011. jan. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
a legelső hozzászóló vagyok, igen, én is az IC ranchról beszéltem.
2011. jan. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!