Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Amik tavasszal rajzanak...

Amik tavasszal rajzanak méhek, azokat ha befogom és kaptárba költöztetem, olyan, mintha vennék egy kicsi családot?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, mert azok nem vad méhek.Azok valakiék!
2011. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Amik tavasszal kirajzanak,és betelepszenek a szomszéd padlására?És ha valakié,akkor honnan lehet tudni,hogy kié?Tavaly tavasszal egy másik raj a szembeszomszéd fáira telepedett,kihívták a tűzoltókat,ők meg a méhésznek szóltak.Most a szomszéd padlására költöztek be(még nyáron)és ha jók,akkor lehoznám őket kaptárba,mert nem nagyon kedvelik a galambok a méheket amik körülöttük repkedek!
2011. jan. 5. 21:49
 3/13 anonim ***** válasza:

Mivel a környékeden lévő méhészek ismerik egymást és tudják ha valamelyiktől szöktem meg méhek,ezért célravezetőbb lenne szólni nekik.Ha nem tudják kié akkor befoghatod őket,mert nem vagy köteles visszaadni,de úgy illik.

Ha akarsz tartani méheket szólsz egy méhésznek és segit az elindulásban.A méhészek általában nagyon korrekt és segitőkész emberek.Sokat ismerek és még bunkóval eggyel sem találkoztam.

Amúgy többnyire életképes az ilyen kolonia,de vigyázni kell hogy a királynőjük nehogy elpusztuljon mert akkor semmi értelme a többinek,mert az tartja életben a rajt.

2011. jan. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,pénzügyileg nincs 30.000Ft-om egy család méhre,ezért gondoltam rá,bár nagyon sok döglött volt a padon,és aránylag kevés élő.Ez normális,vagy ők már el fognak pusztulni?Vigyek nekik fel cukrot?

Nem tudok a környéken méhészről sem,legközelebb vagy 8-10km-re,létezik hogy onnan jöttek volna?

2011. jan. 6. 12:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Még annál messzebbre is elmennek,de ha nehéz behatárolni akkor megtarthatod őket,de jó lenne ha konzultálnál egy hozzáértővel hogy addig is mit csinálj velük,mert annyira én sem értek hozzájuk,csak nálunk is voltak és ilyen kosárba szedték le őket a padlásról.Pont nem voltam otthon mikor elvitték és nem láttam hogy csinálták.
2011. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm!
2011. jan. 7. 14:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Lényegében az tényleg egy fiatal, új család, mert ha kikel egy másik királynő, akkor kirepül, és mennek utána a többiek. sok méhész nem keresi, sőt ha befogod őket, az életüket is megmented egy új kaptárba telepitéssel
2011. jan. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. jan. 7. 21:20
 9/13 anonim válasza:
ez nem lopas? ;)
2011. jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tőlem az is lehet,bár azok nem is háziméhek voltak!:D

Apumnak egyik ismerőse egy kicsit ért hozzájuk(az apjának volt)és megnézte őket,és valami nemtudom mik voltak,leszedték a fészket és kivitték a kertbe.Amúgy teljesen földből volt,vagy kakiból!

2011. jan. 11. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!