Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak nálunk merik kínozni,...

Csak nálunk merik kínozni, bántani az állatokat?!

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, szinte minden héten bántanak kínoznak állatokat. És a büntetés? Pénzbüntetés, meg felfüggesztett börtön...

Ennyi, utána haza megy, és folytatja tovább.

Nálunk merik ezt csak megcsinálni? Ha 10 évet kapnának, vagy halálbüntetést, akkor nem mernék megcsinálni mi?!


2011. jan. 7. 19:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez magyarország! Tegnap hallottam a TV-ben, hogy 9 hónap a legnagyobb büntetés az állatkínzónak. most komolyan 9 hónap??? Azt hittem vicc, pedig nem :(
2011. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

nem csak mi, látnád, hogy azok a r.hadt ferde szeműek mit művelnek a kutyákkal, mire a tányérjukra kerülnek:(

borzalmas kínok között halnak meg:'(


22L

2011. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a külföldi, angol, amerikai, dél-afrikai filmeket. A mi kínzóink elbújhatnak mellettük.

Az ember hajlamos a nála gyengébbeken kiélni a rosszabbik énjét.

2011. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Hogy lehet, hogy mindíg előkerül egy "ez magyarországos" hülye... Nem magyar szokás az állatkínzás, a világol mindehol van, minnél szegényebb egy régió, általában annál több. De az USA-ban is, hiába van állatrendőrségük, és ott is ugyanúgy megússzák sokan (a tévében persze ezokat az eseteket nem híresztelik).


A büntetést pedig nem kell növelni, kérdezd meg bárkit, akit természetvédelmet,környezetvédelmet tanult, mert minek? Sz*rt se ér. Fizikailag képtelen vagy ellenőrizni minden embert, csak úgy lehet ilyet megoldani, ha oktatjuk az embereket, illetve a társadalom hozzállását változtatjuk meg. De ez meg nem 2 perc.

2011. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

22L,

nem verik a ferdeszeműek baltával és nem akasszák fel a fára, ahol több óra szenvedés után lehelik ki a párájukat.

Akik kutyát esznek, azok nem szeretik a véraláfutásokat.

Levágják és kész.

Látogass el egy magyar vágóhídra, ahol disznókat és marhákat vágnak.

Lehet sepregetni a saját háztájon, nem kell ferdeszemű példa. Túl messze van.

A jelenlegi pedig a szomszéd, vagy néhány kilométer.

2011. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Doruss ***** válasza:
100%

Egyt értek.

Amúgy nem csak Magyarországon van ez. Hidd el, más országban is ezt csinálják.

Bár ez engem ne vigasztal... Ha véletlenül rálépek a kutyám lábára már attól megijedek, ha látom, hogy fáj neki. Hogy bírják kínozni őket? Nem hatja meg őket az a tekintet, ahogy rájuk néz a kutya, fájdalmas, könyörgően, szenvedőn? Nem számít nekik semmit?

Ha valaki nem szereti az állatokat, nem bűn. De akkor miért nem hagyja őket békén? Nem értem.

Amúgy az egyetlen állat amit megölök, az a szúnyog. Szó szerint a légynek sem ártok, sajnálom megölni, ha valaki le akarja csapni, elkergetem. És nem eszek húst csak szárnyasokat, de azt is csak ritkán, mert már a gondolattól elborzadok, hogy ezért állatokat ölnek.

Egyébként az a baj az emberekkel, hogy visszaélnek a hatalmukkal. Szóval nem számít nekik, hogy az állatok mit éreznek, mert úgy érzik, alá vannak nekik rendelve és ki vannak szolgáltatva, ezért bármit megtehetnek.

Szerintem ez őrültség. Bármelyik másik állatból kialakulhatott volna az ember. Ez biológiailag lehetetlen, de nem ez számít. Ugyanúgy uralomra törhetett volna a tigris, mint ahogy az ember. És akkor az emberekre vadásznának és az ő bőrüket használnák szőnyegnek. Szerintem ez gyalázatos.

Esküszöm, néha szégyellem, hogy ember vagyok. :S

Amúgy bocsi kicsit hosszúra sikerált :)

2011. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Kedves, amikor a mi problémáinkat, amit magunknak gyártunk, rögtön exportálják, és ferdeszeműzés lesz belőle.

A mi törvényeinket csak mi tudjuk megváltoztatni, mi több, mivel vannak törvényeink, elég lenne alkalmazni.

Ferdeszemű törvényekre és szokásokra semmilyen ráhatásunk nincs, bármelyik más országéra sem.

Bárcsak azt mutathatnánk a világnak, hogy bezzeg a mi országunkban...!

2011. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Platypus ***** válasza:
100%

Kínában például jelenleg semmiféle törvény nem védi az állatokat. Bemész egy boltba, és tetovált halakat meg levágott farkú patkányt árulnak. A kóbor állatok meg szőrmeként végzik.

Nálunk csak be kéne tartatni a törvényt. Nem súlyosbítani kéne a büntetéseket, hanem be kéne tartatni a meglévő szabályokat. Ha mindenki azt látná, hogy a környezetében megbüntetik azokat, akik nem megfelelően bánnak az állatokkal, annak sokkal nagyobb megelőző ereje lenne. Jelenleg az a gond, hogy rengeteg állatkínzó dolgot "normálisnak" tartanak, és ezért nem foglalkozik vele se a hatóság, se a többi ember. Falun sok helyen ma is évente fojtják meg a kutyakölyköket ivartalanítás helyett, vagy éppen sokan nem értik, miért gond egy 3 literes gömbakváriumban 2 aranyhalat tartani.

2011. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
22%

belehet fejezni a ferdeszemüzést!

mindeni a maga háza tájékán sepregessen

2011. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

Disznóvágás a magyar Alföldön. Elszabadult a disznó. A böllér üldözi, sokadmagával. Elkapják, lebirkózzák, a kés a torkába szalad.A disznó sikoltozik, amíg a vére el nem folyik. Tálat tartanak a seb elé, felfogják. A disznó utolsót rúg, otthagyják, nagy vidáman legurítanak egy-egy páleszt, röhögnek és forraltborral öblítenek.

Nekem ne kínaizzon és kutyázzon az, aki húst és húskészítményt kajál.

2011. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!