Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Juhtenyesztes sikeres vagy nem?

Juhtenyesztes sikeres vagy nem?

Figyelt kérdés
bele szeretnek kezdeni a juh tenyesztesbe. nemi fogalmam van a dologrol de szeretnek segitseget kerni masoktol hogy megis hogyan fogjak bele hogy sikeres legyen. mit kell tenni hozza?
2011. jan. 14. 15:40
 1/5 anonim válasza:
szerintem a mai világban nem fog menni.kb 20-30 éwel ezelőtt szép szakma volt de most nem.szinte állatot nem látni nem hogy tenyészteni!a másik meg az hogy a felvásárlási ára nagyon kevés lenne hasznod nem lenne belőlle egy fillér se.de probáld meg hátha csak én látom igy az állattenyésztés sorsát./amugy én is állattenyésztő vagyok mármint olyan iskolám van de sajna nem tudok benne elhelyezkedni/
2011. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Juh tenyésztő vagy. Annyi a nyereség amennyit meg is esznek szinte. Semennyit nem keresel vele. Ha csak nem szeretnél feleslegesen maszekolni, ne kezdj bele. Komolyan. :D
2011. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha komolyan veszed, akkor lehet belőle valami. Sok állat kell az tény, nagy hely, sok takarmány. Asszem az olaszok szeretik a magyar birkákat... :) Szal, járj utána milyen piacra tudnál szállítani, és hajrá.
2011. jan. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem az egész attól függ, hogy milyenek a körülményeid, illetve mennyire vannak jó kapcsolataid.

ha pl. van sok hektárnyi területed legelőnek, vagy kaszálónak, akkor akár jól is kijöhetsz belőle.

azt kell még eldönteni, hogy mi lenne a cél? törzstenyésztet akarsz alapítani, tejtermékeket akarsz előállítani (ez is egyre divatosabb szerintem), bárányt akarsz értékesíteni...

meg kell nézni a piacon mik a lehetőségek, mire van kereslet. személyesen annyit tudok segíteni, hogy a falunkban lévő suffolk törzstenyészet tulajdonosai nem kifejezetten vidámak mostanság, vagy tucatnyi - lassan felnőtt - kosbárány várja gazdáját náluk már hónapok óta... nincs rá kereslet. (aztán lehet, csak ők csinálják rosszul, fene tudja.)

2011. jan. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Juhval azért nehéz a dolog, mert hatalmas területre kell szert tenni kb 20-40 ha csak az induláshoz. A piac elég szűk, nem igazán van rá kereslet. Szóval mielőtt bármit csinálsz szerezz kb 20 millát. Menet közben szerezz minél több információt, és gondolkodj el mennyivel jobb lenne, ha nem a pénz miatt kezdenéd el csinálni. A jövő a gazdálkodásban van, nem a termelésben. Egyébként a falusiakat meg nem értem, hisz ha minden háznál 2 db kos juhot tartanának (akár ivartalanítva) nem kellene a berregő benzinzabálóba drága üzemanyagot venni. Csak ki kell engedni a juhokat nappal, aztán majd azok elintézik.

A suffolk tökéletesen alkalmas háztáji tartásra, mert zárt körülmények között is tartható és a egyik legjobb gyephasznosító a juhfajták között.

2011. jan. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!