Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek aranyos?

Szerintetek aranyos?

Figyelt kérdés

[link]



Minden véleményt leírhattok negatívat is és pozitívakat is! Megvennétek?!


2011. jan. 21. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,lovat nem veszünk az alapján,hogy aranyos,mind az.

Én azért sem venném meg,mert sem származási lap,sem lóútlevél,ezek alapokmányok.

Milyen célra vennéd?

2011. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát hobbinak. Lovagolni! Nem tervezek semmi mást!
2011. jan. 21. 22:34
 3/14 anonim válasza:
100%

Szép, fiatal jószág, ha van olyan anyagi helyzeted, amiből meg tudod oldani az ellátását, tudsz neki egy istálót bérelni, vagy van neked esetleg sajátod, akkor nézd meg személyesen a lovat, (ha nem értesz hozzá, akkor vedd igénybe egy lovakhoz értő ember, esetleg állatorvos segítségét), és ha minden rendben vele, és neked szimpatikus (ez komolyan fontos!), akkor vedd meg.


18/l

2011. jan. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van már egy fekete kanca lovam. Mellé szeretném társnak van nagy karámunk meg az anyagi helyzet is jó!Én csak a véleményeteket kérem! Kép alapján tudom nehéz eldönteni de nekem képen már most nagyon megtetszett!
2011. jan. 21. 23:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szép kis ló, de ez még csikó... 3-4 éves koráig csak nézegetheted a legelőn, mert akkor illik belovagolni egy lovat, megfelelő előkészítés után, akár hobbyra lesz akár nem. Ráadásul a belovaglást nemárt hozzáértőnek elvégeznie, mert nagyon könnyen el lehet rontani.

Csak akkor venném meg, ha a mostani tulaj lesütteti és a lóútlevelét is rendezni, mert ez bizony plusz kiadás.


Inkább vegyél egy belovagolt 5-6 éves lovat egy éves csikó helyett.

Ha annyira érdekel menj oda, nézd meg a csikót, vigyél magaddal még egy két hozzáértő embert, de azért ne vedd meg mert aranyos....

2011. jan. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Már írtam, hogy a másik lovam mellé akarok és mind a kettővel lenne foglalkozva. Meg akkor apukámmal el tudnánk menni lovagolni.


Értek a lovakhoz tudom mikor, kell betörni, hány éves kortól lehet futószárazni stb. (=

2011. jan. 22. 11:16
 7/14 anonim ***** válasza:

A lovat nem betörik, hanem belovagolják.

Az ok, hogy apukáddal mennél lovagolni, na de mikor? Akár egy hét múlva, vagy 3 év múlva? Na ez a nem mindegy.


Végül is akár milyen lovat is veszel a lényeg, hogy legyenek rendben a papírjai, lóútlevelet minden lóra kötelező kiváltani, anélkül meg sem venném, de legalább legyen sütve és erről legyen egy papír, illetve az oltásit nézd meg, hogy rendesen vezették-e. Na meg ha elég idős, akkor ki is kell próbálni.

2011. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem mindegy? A lényeg, hogy érted amit írok. itt nálunk mindenki úgy mondja, hogy "betörik a lovat". -.-


Mi fogunk rajtuk lovagolni. Inkább egy olyan lovat veszek ami még nem 4 éves felett van. És miért??? Azért, hogy engem szokjanak meg és ne mást. -.-"


Idős lovat semmi kép nem veszek mi haszna lenne?

Megveszem nagyon erőltetni se merném lehet rá se ülnék nehogy baja essen. Azt 1-2 hónap vagy év után feldobja a talpát és akkor pluszba még fizessek rá.


Itt egy egy éves csikóról van szó. A másik lovamnak is rendeztük a papírjait mert neki sem volt. Neki is rendezni fogjuk. Ez legyen a legkisebb baj! (=

2011. jan. 22. 13:45
 9/14 anonim ***** válasza:
kissé rossz a hozzáállásod az idős lovakhoz, nem de bár? nem úgy kell felfogni a helyzetet, hogy néhány év és elpatkol... másrészt pedig nem mindegy, az belovaglás, és nem betörés... és tényleg nem arról kell megítélni egy lovat, hogy aranyos-e...amúgy aranyos, itt a válasz a kérdésedre. hogy megvenném-e? én specko nem, mert még túl fiatal, és mivel nem fizetnék a szüleim a tartását, ezért sajnos nem lesz lovam egy ideig. marad a lovarda, és a jól bevált lovacskák (:
2011. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Vegyél egy idős lovat 1-2 hónap alatt a szívedhez nől ( már ha te is úgy megszereted az állatokat mint én -.- ) azt ha meghal akkor megint idegileg kikészülök mint amikor a kutyum meghalt.Ezért nem akarok öregebb lovat. Engem nem érdekel ha fiatal nálam nől fel engem fog megszokni meg így előbb kialakul a bizalom.
2011. jan. 23. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!