Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha etetésnél a ló? (. )

Ha etetésnél a ló? (. )

Figyelt kérdés
Ha etetésnél a ló, beáll a boksz ajtóba, rád farol, esetleg ágaskodik-szökdécsel mikor beakarsz menni az etetőjéhez, mit célszerű tenni?
2011. jan. 24. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Én tudjam? Hát az attól függ neked mi a célod. Ha tetszik, hogy ennyire lelkesedik, akkor nem kell semmit csinálni, illetve plusz jutalommal lehet erősíteni a vislekdeést. Ha nem tetszik, akkor meg kommunikálni kell vele, rászólni, és késletetni addig a kajálást míg nem viselkedik normálisan.
2011. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon megverném, most ki a főnök?
2011. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem saját ló(lovak), hogy annyira azt tegyek velük amit akarok, hanem segítek egy loviba.

És a mit célszerű tenni, azt úgy értettem, hogy ilyenkor hogy közelítsem meg meg ilyesmi.

2011. jan. 24. 16:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Told el az útból, hogy be tudj menni (mármint akkor ha csak beáll az ajtóba, nem akkor amikor rád farol meg ágaskodik) és ne hagyd hogy a kajához jusson amíg a kezedben van az étel. Amikor beöntötted az etetőjébe akkor elkezdhet enni. Ha meg hisztizik, akkor meg addig nem adsz neki enni, amíg be nem fejezi a balhét.
2011. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2011. jan. 24. 17:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Tegnap 17:27


Ez sajnos nem egy kutya, hanem egy ló. A lovaknál nem működik ez a módszer, amit te itt leírtál. A lovaknál étellel nem lehet jutalmazni, mert nem értékelik. Náluk a jutalom a laza szárat jelenti. Ha jól csinált valamit, azonnal lazítani kell a száron, hogy lógjon! Tehát javaslom, hogy rakj a lóra kötőféket, vezetőszárat, mielőtt bemennél hozzá, és azzal irányítsd a megfelelő helyre. Amint arra a helyre lépett, ahova szeretted volna, lazítsd el a szárat, hogy lógjon, és simogasd meg! Nem paskolgatni, hanem szigorúan simogatni, ugyanis a ló a paskolgatást nem pozitív megerősítésként értékeli (ezt még a legnagyobb lovasok sem tudják). A simogatást ellenben pozitív megerősítésként, nyugtatásként értékeli. Az ok pedig egyszerű: amikor megszületett, az anyja nyalogatta, hogy megszáradjon, ill. meginduljon rendesen a vérkeringése. Így tehát a simogatás nagyon hasonlít az anyjától kapott első élményre, amely minden lovat élete végéig elkísér, és a simogatással szintén nyugodtságot, ill. mi, emberek dicséretet tudunk közvetíteni felé.

2011. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszod!

Igazad van, azért nem egyenlők a kutyákkal, egy testes lovat nem lehet csak úgy arébb tessékelni.

Viszont ez jó ötlet amit mondtál, majd kipróbálom szerintem. :)

2011. jan. 25. 20:25
 8/8 anonim ***** válasza:
kedves 17:17! persze, tudom hogy nem kutya, de azért javasoltam mert nálam ez már működött. egyébként nagyon érdekes amit mondtál, és ha legközelebb hasonló helyzetem lesz biztos kipróbálom :) a simogatáshoz annyit fűznék hozzá, hogy az edzőm azt mondta nekem, (4 éves kancán lovagoltam) hogy ne paskoljam, hanem simogassam mert a KANCÁK könnyebben összekapcsolják a simogatást a jutalmazással, de ezek szerint ez nemtől független és ösztönös. ma is tanultam valamit és soha többet nem paskolok lovat, hanem kizárólag simogatok, köszönöm Neked :)
2011. jan. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!