Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki ítéli el azt aki levágja a...

Ki ítéli el azt aki levágja a tyúkjait, disznóját, galambját, nyulát stb?

Figyelt kérdés
És ha igen míért?
2009. febr. 4. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem ítélem el, mert ugyanúgy levágja más, ezek az állatok azért vannak, hogy levágják őket. Mondjuk a nyulat nem sorolnám ide, de a tyúk, disznó stb. az haszonállat.
2009. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Kínában a kutyát és macskát is ugyanúgy eszik, ahogy mi a disznót és marhát. Őket sem ítéljük el... Én amúgy csak csirkemellet eszek, a disznó és marha húst nem szeretem. A nyuszit sajnálnám levágni, de hát nem tudok mit tenni ellene.
2009. febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tudnám megtenni, de ez más kérdés. Csak akkor ítélem el, ha a nem a fajnak megfelelően tartja az állatokat és ezzel szenvedést okoz, pl. szűk helyen, összezsúfolva a többivel. A vágást pedig szintén úgy kell elintézni, hogy a legkevesebb szenvedést okozza. A kutyákkal már más a helyzet, mert nekik a fajnak megfelelő tartásba beletartozik a szoros kapcsolat legalább egy emberrel, aki sétáltatja, tanítja stb napi 1-2 órát minimum. Ha ez nincs meg, akkor a kutya szenved, legyen bármekkora ketrece, bármilyen meleg ólja, bármennyi kajája. Ezt viszont elég nehéz, ha nem lehetetlen úgy megvalósítani, ha nyereséget akar termelni a cég, amely tenyészti őket. De ez alapján ugyanúgy elítélem azokat is, akik kiteszik a kertbe a kutyát, aztán az egyetlen kapcsolatuk vele az az 5 perc, amikor etetik.
2009. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

A vegetáriánusok és a "csőlátó" állatvédők elítélik. Én meg a vegetáriánusokat ítélem el, mert nem figyeltek oda biólógia órán amikor azt tanították, hogy az ember mindenevő és az emberi fogazat is ennek megfelelően alakult ki!

Az állatvédőkről meg annyit, hogy nagyon jól néznek ki a tévében a szőrme galléros kabátjukban és a bőr csizmájukban, miközben átszellemülten az állatok jogairól beszélnek!

Az őseink nem szórakozásból háziasították az állatokat! Ennek két fontos oka volt: a táplálkozás és a munka megkönnyítése. Ezen kívül az öltözködés és az eszközkészítés.

2009. febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélem el. Az emberek többsége azért tart tyúkot, galambot, disznót, nyulat és egyebet, hogy levágja.
2009. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt ítélem el, aki ilyen hülye, provokatív kérdéseket tesz fel. És te mit eszel, növényeket? Igenis vágják le, mert azért tartják. Más országokban éheznek az emberek, itt meg játsszák az eszüket. Tudtad, hogy a déd- és ükszüleinknek milyen gyakran került hús a tányérjára? Hát nem nagyon. Ünnepkor esetleg. akkor még nem volt ez a hülyeség, hogy elítélni valakit, mert disznót vág. Háborúban még a kutyákat és a lovakat is megették. Equadorban a mai napig esznek tengerimalacot, Kínában kutyát, a Fülöp-szigeteken patkányt, Olaszországban szamarat, Romániában medvét.

Válaszom a kérdésre, nem ítélem el őket.

2010. márc. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez az élet rendje
2010. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!