Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Természetes lókiképzés! Mit...

Természetes lókiképzés! Mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés
Megvan róla a saját véleményem, de kíváncsi vagyok a tiétekre.
2011. jan. 26. 11:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nagyon el vagy tévedve!A pálca előrehajtó segítség nem büntető eszköz.Ez elég alap dolog.


a többieknek pedig:én hallottam elég sokat, hogy az angolosokat szidják.

2011. jan. 27. 13:08
 12/13 anonim válasza:

Én pár éve ismerkedtem meg a természetes lókiképzéssel. Előtte azt se tudtam,hogy létezik ilyen... Mindenesetre azóta azon dolgozom,hogy minél jobban beletudjam vinni az én,és a körülöttem lévő lovak életébe. Teljesen lócentrikus. Nem azt mondom,hogy az angol nem jó,mert most még én sem jutottam el addig,hogy ne úgy lovagoljak,de azért meg kell mondani,hogy ló barátabb.


Itt szerintem az egyik legfontosabb azt belátni,hogy a lovak lovak..és így is kommunikálnak velünk,és egymással,ezért szerintem jó,ha megpróbálunk velük a "saját nyelvükön beszélni".

Én is hallottam már,hogy nem annyira pártolják, esetleg szidják sokan ezt a módszert,és egyszerűen fel nem foghatom,hogy miért...Itt aztán tényleg semmi baja nem lesz a lónak...

Tény,hogy sokan nem értenek hozzá. Én sem értek hozzá. De az alap dolgokat teljesen meg tudom oldani így is, és tényleg sokkal jobb érzés. Aztán majd gyakorlás,tanulás után tovább lehet lépni. Hosszadalmas munka,de megéri...


Mellesleg szerintem nem az a lovaglás,mikor a pálcával hajtod, vagy zablával fordítod a lovat.


De ez csak az én véleményem,felőlem bárki bármit mondhat,én már elköteleztem magam mellette! :)

2011. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Azt hiszem nagyon sokan nem ismerik az angol lovaglás lényegét, mégis pálcát törnek felette, és úgy dicsérik a természetes lókiképzést. Kérlek, engedjétek meg, hogy picit helyretegyem a dolgokat. Az angolban nem "pálcával hajtasz, és zablával fordítasz..." ha valaki így tesz, az nem lovagol, hanem kontárkodik. Hagy ne magyarázzam már el, hogy mire való a zabla, mennyire összetett a szársegítség a testsúly- láb, sőt, még a gondolati segítségekkel is, ill. hogy pálcát akkor és csak akkor használunk, mint a kezünk meghosszabbítása, mikor nem érünk el azokra a testtájakra, amelyeket meg szeretnénk érinteni. (A pálca nem köthető Pavlov nevéhez, mivel elvileg nem lenne szabad megütni vele senkit!) Érdekes módon angolban lovagolok, de még sosem vertem meg lovat (meg amúgy se senkit, miért a barátaimmal kezdeném?), képzek lovakat, és tanítok lovaglást is, na persze teljesen hobbi szinten, mégis minden simán működik, és klappol, a hagyományos angol stílussal. Amióta megismertem a természetes lókiképzést (pl. Monty Join Upját, vagy Parelli 7 játékát), és annak elméleti alapjait, ezeket is beépítettem a lovakkal való foglalkozásba, hogy teljesebb legyen a kép. Nekem szimpatikusak ezek a módszerek, mert minden természetes lókiképzéses módszer a ló természeti lényként való megfigyelésén alapul, általában ősi indián módszerek "továbbfejlesztései". Pl. Monty is ír arról a könyvében, hogy az indiánok hogyan csinálták, ő maga mit figyelt meg, és mit tett hozzá, mire kitökéletesedett a módszere.

Abban igaza van az egyik előttem szólónak, hogy tényleg a lovat kell megérteni, és megismerni, a testbeszédét bárki megfigyelheti, megértheti, de azt hagyjuk már, hogy az "angol" (azaz a hagyományos lovassági kiképzés) módszere rossz lenne... hiszen eddig ami "rosszat" az előttem szólóktól hallottam róla, azt ők mind valótlan állításokkal támasztották alá.

2011. márc. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!