Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A ló lábát lehet vastagítani?

A ló lábát lehet vastagítani?

Figyelt kérdés
Nagyon vékony neki és már többen mondták hogy nem erősek neki mert nem mozgott eleget csikó korában. De ő meg egyre dagadtabb ^^ Valami ötlet?
2011. jan. 30. 20:37
 1/8 anonim válasza:

mennyi idős? kanca herélt? mén?

szerintem amit te vastagságnak nevezel, az a csontjai vastagsága (ebből következtetni lehet a teherbíró-képességre, és a szervezeti szilárdságra) ez egyrészt alkati kérdés (illetve h mit kapott a szüleitől) másrészt valóban, csikókorban befolyásolható megfelelő takarmányozással és elegendő mozgással, de egy felnőtt lónál már csak a megfelelő intenzítású és mennyiségű mozgással lehet ezt javítani (izmot építeni) de hangsúlyozom, hogy a csontjai nem lesznek vastagabbak...

először is: megfelelő takarmányozás... nem tesz jót neki ha el van hízva, és nem csak a lábai miatt, hanem egyébként sem

másodszor: keress meg valakit aki ért is a lovakhoz, és dolgozzatok ki neki egy edzéstervet, amit be is tartotok ketten, együtt

így talán még javítható az állapota, bár nem tudom h mennyire rossz, vagy sem

remélem segítettem

egy lótenyésztő

2011. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! nyugi énis értek a lovakhoz, nemsokára kezdjük az edzést mert most fél évig pihenőn volt. 4 éves, kanca, megterhelve nemigazán volt még, ja, és nem úgy értettem hogy elvan hízva, mert nem, pont jó formában van! csak a lábai elég vékonyak, bár tény az tény ugyanolyanok a lábai mint az apjának, csak annak mén létére kicsit vastagabb. Príma az apja, magyar sportló,fentvan a neten!
2011. jan. 31. 16:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Mérd meg a szárkörméretét és hasonlítsd az apjáéhoz, bár a kancák mindig finomabbak mint a mének... Az anyja is magyar sport ló, vagy esetleg más fajta? Mennyi abrakot kap és mit? Milyen sűrűn van mozgásra lehetősége?
2011. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a lovad?érdekelne,mert kíváncsi vagyok mit örökít az a pici mén.
2011. febr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A csikó kori rossz tartási körülményekből adódó testi hiányosságokat utólag nem lehet javítani. Sok mozgással(többnyire szabadon lovas nélkül) alakítható,de maga a csontpzat nem lesz vastagabb ha erre gondolsz. Legelő,legelő és legelő.
2011. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
egy tenyészetből jött, tisztavérű nyereghelyen bélyegzett. akkora mint za apja, most nőtt sokat nálunk, most van olyan 160 marmagas, és dettóra mint az apja, csak ő sárga! és nem finomabb nála, pont olyan, a lábai "nőiesebbek". Mezőn volt tartva, legelőn, ménessel, de az összes tesójának ilyen vékony a lába.
2011. febr. 1. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor semmi gond... így örökít a csődör :) ez előfordul. Ha a tesóinak is ilyenek a lábai akkor nincs probléma
2011. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem köszönöm!
2011. febr. 3. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!