Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkínzásnak számít, ha egy...

Állatkínzásnak számít, ha egy kutya (akármilyen kicsi is) elkezdi pl harapdálni egy ember lábát, és az jól megrugdossa?

Figyelt kérdés
Lehet kicsit paraszt a kérdés, de a lényeg érthető. Gondolom ha egy nagy németjuhász támadna egy emberre, és önvédelemből valahogy megölné, azt biztos ki lehetne magyarázni. De az ilyen kis semmirevaló pincsikutyák is tudnak harapdálni, és van aki azt nem tűri. Ha tegyük fel, az utcán szaladgál egy olyan, odajön hozzám, és nem hagy békén, belerúghatok egy jó nagyot, vagy ez már állatkínzás?
2011. nov. 12. 23:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

én is legszívesebben jól beléjük rúgnék, de méginkább a gazdájukba..

am ilyenkor mindig eszembejut, hogy az ember tenyésztette ki ezeket a korcsokat, és nem ők tehetnek arról hogy léteznek egyáltalán.. szerintem azért ne bántsd őket.. inkább szólj a gazdájuknak, ha nem fékezik sapkát csinálsz a kutyájukból..

2011. nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Ne szegény kutyát bántsd, nem tehet róla hogy rosszul szocializálták a hülye gazdái. Inkább őket fenyítsd be, hogy szólsz ilyen olyan kamuszerveknek, ha nem pórázon vezeti a kutyáját.
2011. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Merné valaki az én kutyámat rugdosni....igen én adnék neki olyan taslit hogy kivinné a villany oszlopot!



Szerintem ez lehet állatkínzás vagy akár egy bunk* tapló dolog :D No comment

2011. nov. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Az tuti hogy belerúgnék egyet, hogy megtanulja, ezt nem kéne. Aztán meg a gazdájába, ha pampogna. Harapdálja az ő lábát. És egyébként szeretem az állatokat, a kutyákat különösen.
2011. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
A törvény szövege szerint tilos indokolatlan vagy elkerülhető fájdalmat okozni az állatnak. Ha te belerúgsz merő bosszúból, az indokolatlan is és elkerülhető is. Ha ilyen kutyát látsz, vedd fel a kapcsolatot a jegyzővel, az ő dolga intézkedni, nem a tiéd.
2011. nov. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%
Egyértelműen állatkínzásnak számít!!! Azóta tudom ezt biztosan, mióta belerúgtam egy 2 hónapos kuvasz kölyökbe, és olyan sérüléseket szerzett, hogy el kellett szegényt altatni. A gazdája pedig még képes volt feljelenteni...
2011. nov. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
utolsó: èn legszívesebben téged rugdosnálak meg... paraszt
2011. nov. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%
utolsó: én nem rúgdosnák meg senkit mer az megtorlásnak számít a jog szerint. Majd a hatóság bíráskodik.
2011. nov. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
utolso: bíráskodik??? neviccelj már.... magyarország nagyívben les*arja az ållatkínzást!! egy embert nemláttam még akit lecsuktak vagy kicsit jobban megbüntettek volna. EZ itt nem Amerika.....
2011. nov. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Jogos önvédelmi helyzetben nem számít a támadó cselekvőképessége! Ha egy tolókocsis anorexiás nagypapa kezd el ütlegelni, te akkor is betörheted az orrát, mert nincs menekülési kényszered! Megvédheted magad. Ergó az se számít, hogy kicsi a kutya, ha megtámad felrúghatod, és akkor a gazda még hálás lehet (márha érdekli), mert az ilyen kutyát akár el is lehet altattatni. Arról meg nem is beszélve, hogy a kutya nem önálló jogi személy, tehát a t9örvénynek az ember biztonsága az előrevalóbb. Persze ha éppen egy kölyökkutya rohan oda boldogan, azt szemétség felrúgni, deha agresszívan közelít, akkor nyugodtan meg lehet neki mutatni, hogy milyen a ballisztikus pálya.
2011. nov. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!