Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem élhetünk ROVAROK...

Miért nem élhetünk ROVAROK nélkül?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 22:13
1 2
 1/14 fegyvernepper ***** válasza:
Mert ők is a bioszféra részei...
2011. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom. De valami konkrétabb oka nincs?
2011. febr. 4. 22:22
 3/14 tetris ***** válasza:
Én jól meglennék nélkülük. A legyek, a szúnyogok, a kullancsok tőlem nyugodtan eltünhetnek.
2011. febr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
a Földön minden élőlénynek van értelme... a rovarok is szimbiózisban élnek más élőlényekkel, szóval igen is hasznosak. nem csak a dolgok rossz oldalát kell nézni :)
2011. febr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem én, és nem azért kérdeztem mert idegesítenek a szúnyogok meg hasonlók, hanem mert diák vagyok, épp erről tanulunk, és érdekel.
2011. febr. 4. 22:44
 6/14 anonim válasza:
többet én sem tudok, hogy a rovarok pontosan kikkel hogyan mikor.... nézz utána :D
2011. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Gondolj csak a méhekre!

Nem csak a méz miatt, hanem a megporzás miatt is.

2011. febr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért nem mert egy részt a táplálék lánc fontos része.

A szúnyogot megeszi a béka, a bákát a gólya....

Vagy az elhullott állatot beköpi a légy, a kikacokat megeszi valamelyik madár....

És amit írtak a méhekről, az is nagyon fontos az életben.

2011. febr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg állat táplálékául szolgálnak a rovarok. Illetve ott vannak a rovarfogó növények is, amik nitrogénszegény talajon élnek, így a megfogott rovarok jelentik számukra a fő nitrogénforrást. Sok növény rovarmegporzású, ezek között sok a gazdasági növény is (a fügét is a fügedarázs porozza be, mely bezáródik a virágzatba). Bizonyos levélvágó hangyák (Atta sp.) azért gyűjtik a fészkükbe a levelet, hogy rajta gombákat termesszenek, melyeknek egy részét megeszik, de a gombának ez jó, hisz a hangyák ezért cserébe tényleg nagyon gondosan gondozzák, termesztik. Az ecetmustlicákat biológiai modellállatnak használják, az egyes gének működésének tanulmányozásakor (ez emberi vonatkozás a természet nyilván meglenne nélküle). Némely rovar a lebontó folyamatokban vesz részt, tetemek fogyasztásával. Más rovarok virális és bakteriális fetrőzéseket terjesztenek, ami ugyan nem jó az embernek, de a vírusok, baktériumok életfeltétele, hisz a rovarok által találnak gazdatestet, hogy szaporodni tudjanak.

Azt is olvastam, hogy bizonyos darazsakat be tudnak taítani arra, hogy kábítószereket keressenek, hiszen legalább olyan jó a szaglásuk, minta kutyáknak. A probléma csak az, hogy az egyszer használt darazsakat nem lehet többször bevetni, és a betanításuk még nagyon időigényes és költséges. De ez is csak emberi felhasználás.

Az állatok országának 3/4-ét adák az ízeltlábúak, szóval ha valamilyen oknál fogva eltűnnének a Földről, az élővilág diverzitása hihetetlen mértékben lecsökkenne.

Hát most ennyi jutott eszembe. Igyekeztem az érdekesebb részeket leírni, remélem segítettem valamit. :)

2011. febr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A Földön minden élőlény (az ember nem) egy fogaskerék, ami együtt működteti az életet, ha egy fogaskerék kikerül a szerkezetből akkor a rendszer felborul és annak beláthatatlan következményei lesznek, ezért fontos a biodiverzitás védelme. Sajnos napjainkban ez már kezd igencsak felborulni, tűnnek el a méhek, aztán a madarak is egyre inkább, a következők a ragadozók lesznek, sajnos ebben már a klímaváltozásnak is fontos szerepe van.
2011. febr. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!