Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A halaknak fáj, ha kIFOGJÁK?

A halaknak fáj, ha kIFOGJÁK?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék egy állat szenvedésében sem asszisztálni, a barátomnak is vissza kell dobnia a halat, ha kifogja, de most az ütött szöget a fejembe, hogy amikor kifogjuk a halat, a horog kilyukasztja a 'szájpadlását', ami biztosan nagyon fáj. Akkor miután visszadobjuk, szenved szerencsétlen állat, nem? Köszi a normális válaszokat!
2011. febr. 6. 19:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Senki nem tudhatja,valójában mennyire érez fájdalmat ilyenkor a hal.

Végülis élő,érző lény.

2011. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Akkor inkább mellőzzem a horgászást? Nem akarok egy állatnak sem fájdalmat okozni, csak hogy örömöm legyen, de horgászni meg szeretek:$
2011. febr. 19. 13:43
 13/20 anonim ***** válasza:

Bocs kikívánkozott belőlem.


Remélem vega vagy, és nem hordasz bőr/toll származékokat.

Nem tartasz kutyát macskát vagy ilyesmit.

2011. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A kutyát meg a macskát mondjuk mi nem esszük meg.
2011. febr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vega, tartok kutyát, macskát, és nem kérdeztem a véleményed:)
2011. febr. 19. 20:07
 16/20 anonim ***** válasza:

Na és mit adsz enni a kutyának macskának?

Ha kutya/macskatápot, akkor a vegetarianizmus elveit aláásod.

Ha meg húsmentes kaját adsz nekik, akkor meg a kedvenced kínzod...

2011. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én egy szóval nem állítottam, hogy ártatlan vagyok, amire van szükségem, azt megveszem. De hogy fölöslegesen (igen ezen a szón van a hangsúly!) hozzájáruljak egy állat szenvedéséhez, az az elveim ellen való. Mivel nem eszem halat, így nem veszek, de horgászni szeretek, viszont nem szeretnék a saját örömöm miatt, úgy hogy nem létszükségletem, más állatot bántani. Remélem, megértetted az álláspontomat.
2011. febr. 19. 20:42
 18/20 anonim ***** válasza:

hallottam egy kisérletről, amelyben szenzorokat raktak egy növényre egy szobában. Bement 20 ember a szobába és egyik ember letépte a növény egyik levelét. A gép mutatta, hogy a növény enyhén megrázkódott. Utána az emberek kimentek a szobából és egyesével jöttek be. Mikor az az ember jött be a szobába és közelebb ment hozzá, ismét megrázkódott, szal még a növény is érzi, hát egy hal.

ezt a dolgok viszonyítása miatt írtam le

2011. febr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor azt hiszem, abbahagyom ezt a hobbimat, keresek valami mást helyette, amivel nem ártok az élőlényeknek.
2011. febr. 20. 09:42
 20/20 anonim ***** válasza:

Már nagyon fárasztó, hogy mindenki a növények érzelmeivel jön, ha megtudja, hogy valaki vegetáriánus, vagy épp figyel arra, hogy feleslegesen (szórakozásból) ne okozzon szenvedést az állatoknak. Miért zavar ez valakit?

A növények nem ugyanúgy éreznek mint mi. Irtózatos szakadék van ember és növény felépítése között. És mivel valamit enni kell, kénytelenek vagyunk választani, és épp ez a lényeg, hogy van választási lehetőségünk.

Az állatokkal egyformák vagyunk mind öröm, mind fájdalomérzet szempontjából. Akiben pedig van egy csepp empátia, az ezt érti, és érzi. És nem nyújt örömöt neki az, hogy csupán szórakozásból horogra akaszt más állatokat.

2011. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!