Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatom legyen? Lakásba...

Milyen állatom legyen? Lakásban lenne tartva, csak esténként találkoznánk. A párom nyulat nem akar, én görényt. A macskától félek, hogy ribilliót csinál mire hazaérek. Akkor milyen állat lehet, amit ha hazamegyek ki lehet engedni és tud szeretni.

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 14:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én a csincsillát választanám :).Olyan kis puha,ugyanúgy kézhez lehet szoktatni, és éjjeli állat.De a tengeri malac is írtó aranyos.De tetszik még az iguana is.
2011. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 tetris ***** válasza:
Plüss! Azzal nincs semmi gond!
2011. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Rágcsálót, hüllőt nem szeretnék és köszönöm,de a plüssön már tovább léptem.
2011. febr. 8. 16:20
 14/20 tetris ***** válasza:
Nagy szőrös pókot. Azzal se kell sokat törődni. És olyan édi, ahogy tartja a potrohát, hogy simikézzed.
2011. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Törpesünt. Nem rágcsáló és nem is hüllő. Éjszakai állat, nap közben alszik. Ha jó helyről veszed nyugodt és barátságos, lesimítja a tüskéit, lehet simogatni. Kétféle is van Magyarországon, amit lehet tartani, az egyik az afrikai fehérhasú törpesün (gyakoribb) a másik az egyiptomi füles sün.
2011. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az a baj, hogy ha "értelmesebb" állatot akarsz, mint pl görény, vagy macska, annak nem elég, ha keveset foglalkozol vele. Egyiknek sem.
2011. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Na a mi nyulunk való nektek. Reggeltől estig döglik ketrecében, és ha kiengeded (szobatiszta, ha izgatott főleg etetésnél akkor egy bogyó max. a szőnyegen) akkor párszor körbefutja az asztalt aztán felugrik a barátom ölébe és vagy egy fél óráig simogattatja magát, én dögönyözni szoktam.

Miért nem szeretne nyulat?

2011. febr. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretne nyulat, mert szerinte büdös.
2011. febr. 9. 10:10
 19/20 Platypus ***** válasza:

Fura egy párod van, ha szerinte a nyúl büdös, a görény meg nem. Magának a nyúlnak nincs szaga, és az alom se büdös gyakori takarítás mellett. A görénynek van egy alap pézsmaszaga, ami mindig árad az állatból. Ráadásul az ürüléke is elég hatásos vegyi fegyver, azt ajánlott hamar eltávolítani.


A kritériumaitoknak leginkább a rágcsálók felelnek meg. Tengerimalac, csincsilla vagy patkány. Ezek a legszociálisabb állatok a kutya és a macska után. A többi állatot is lehet szeretni, például egy teknőst vagy egy leguánt, de viszontszeretni nem nagyon fog.


Egy akvárium is jó választás lenne. A halakat persze nem lehet kiengedni és simogatni, de nagyon látványos növényzetet lehet nevelni, és a gazban úszkáló halakat is el lehet nézegetni órákig.

2011. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

00:39-es vagyok.

A nyúl bogyói és vizelete lehet büdös, de megfelelő alommal (fapellet),táppal (Cuni Complete), bak nyúl esetében ivartalanítással ez kiküszöbölhető.

Még anyum sem érezte a szagát, pedig minden szagra nagyon háklis, és a nyuszi lakásban van a nappalinkban.

2011. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!