Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Él ma még folyami rák Magyaror...

Él ma még folyami rák Magyarországon?

Figyelt kérdés

A kérdés buta, úgyhogy pontosítok kicsit :)

Az köztudott hogy főleg ebből a rákfajtából igen sok volt található a vizeink többségében, viszont ma már kb egy rendes honlapot se találok, hogy infót szerezzek.

Tudom jól hogy van "tilalmi" időszaka és méretkorlátozása a kifogásának, de elég oszú idő az, amíg próbálkozni lehet. Szívesen áldoznék a szabadidőmből erre a tevékenységre, országon belül persze :)

Nem ismertek valami megfelelő folyót, vidéki csatornarendszert, vagy neadjisten' tavat/horgásztavat, ahol fellelhető ez a kis apróság, és nyugodtan vadászható? Nekem sajnos sok ismeretem nincs, hogy manapság hol lehet sikeres a keresés.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. febr. 16. 17:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Linkeld már be légyszi azt a listát, vagy valami más forrást, mert ezt nem tudom elképzelni, hogy egy védett, ráadásul nemzetközileg sebezhető kategóriába tartozó állatot bármikor is lehetne vadászni. Egyébként ha télleg igazad van és vadászható, akkor vagy nagyon elavult az a lista, vagy valakinek érdekében áll, hogy vadászható legyen...
2011. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Utána érdeklődtem...és amire hivatkoztam az a MOHOSZ listája volt a védett hal- vízi élőlényekről, akiknek elkapását időszakosan engedélyezik,méretkorlátozással. Ebben szerepelt az áhított folyami rákocska :) De mindegy, lényegtelen, ezen nem veszünk össze telán :) ...egyébk is inkább a bevándorlókat szeretném elcsípni :D Szerintetek ha egy dunába ömlő "csatornaszerű" patak (konkrétan Rákos-patak) dunai torkolatához közeli (nembetonosfenekű) részén kutakodnék, lenne eredmény? Mert végülis...sok rettenet lény él abban a patakban és az a része ami itt megy végig nálunk torkolatig, elég biztató rákászati szempontból :D
2011. febr. 18. 12:25
 13/13 anonim ***** válasza:

Gyomaendrődnél van a hármas-körös.

Pár éve horgászás közben kifogtam egyet.

Megakartam tartani,de pár perc múlva bedobtam a folyóba.

2011. márc. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!