Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A Bakonyban milyen védett...

A Bakonyban milyen védett állatok élnek?

Figyelt kérdés
A google nem talált olyan oldalt amibe normálisan fel van sorolva...:s
2011. febr. 27. 11:23
 1/2 Platypus ***** válasza:
2011. febr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát elég sok van, a Googleban én se találtam rendes felsorolást. Itt vannak a védett és fokozottan védett hazai állatok rendesen felsorolva: [link]

Ez csak az állatok neveit tartalmazza, szal meg kell keresni, hogy él-e a bakonyban, vagy egyáltalán hol él. Szerintem ugy keresd, hogy először csak emlősöket keresel, hogy milyen védett emlősök élnek a bakonyban (itt pl. ki ne hagyd a denevéreket, mert több fokozotan védett is él a bakony barlangjaiban), aztán utána a madarakat nézd, a halakat értelemszerűen kihagyhatod, a rovaroknál pl. a szarvasbogarat ki ne hagyd, a hüllőkkel, kétéltűekkel könnyű a dolgod mert nincs olyan sok és mindegyik védett is (pl. az erdei béke jut az eszembe, ez tuti él a bakonyban). Az is segíthet, ha utánanézel, milyen a bakony növényvilága, és akkor az ilyen növényvilágban milyen állatok élnek. Még ezek is segíthetnek: [link]

[link]

[link]

Ezekkel talán már jutsz valamire. Ha hasznosnak véled a válaszom szívesen veszem a zöld hüvelykujjat. :)

2011. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!