Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kell ilyenkor veszettség...

Kell ilyenkor veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés
Tegnap megtámadott egy kutya, de megúsztam pár karcolással. Elmenjek orvoshoz, vagy felesleges ott ülnöm?
2011. márc. 2. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

A veszettség elleni oltás a kutyának kell, nem neked:)

Ki kellene deríteni, hogy be volt e oltva. De talán érdemes lenne dokinak megmutatni, maximum kapsz egy tetanuszt.

2011. márc. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jah, igen, arra gondoltam :)

Hát a kutyát nem tudom, hogy veszett volt-e, biztosan az utcán van már egy jó ideje, és azt hallottam, hogy nem én vagyok az első, akit megtámadt. Nagyon nem is emlékszek, hogy hogy nézett ki, mert annyira sokkolt, de elég csapzott volt, azt tudom (ha ez segít).

2011. márc. 2. 08:39
 3/5 anonim válasza:
100%

Én megkaptam a veszettség elleni oltást miután megmart egy cica aki nem sokkal később meghalt(kullancs fertőzésben)és mivel nem mutatták ki 100%-an hogy nem volt veszett ezért megkaptam mind a 4 vagy 5 oltást már nem tudom...

Szerintem menj el orvoshoz minél hamarabb!

2011. márc. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, kié a kutya és nem tudsz megbizonyosodni arról, hogy be volt oltva, akkor igen, meg kell kapnod az oltásokat. Még ma menj el a dokidhoz. Az vesz fel egy jegyzőkönyvet, amivel az illetékes ANTSZ-hez el kell menned. Ott kiadják majd az 5 db oltást, amit elviszel a dokidhoz, aki meghatározott időközönként beadja majd. Hűtőtáskát vigyél, hűteni kell az oltóanyagot, hogy tönkre ne menjen.
2011. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, elmentem az orvoshoz. Nagy nehezen elő tudtam keríteni a kutyát, kiderült, hogy van gazdája és be van oltva, de hogy mi lesz ténylegesen, az csak holnap reggel derül ki. Köszönöm mindenkinek!
2011. márc. 2. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!