Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A macska és a patkány hogyan...

A macska és a patkány hogyan viszonyul egymáshoz?

Figyelt kérdés

Van egy körülbelül 8-9 éves kandúr macskánk és szeretnénk mellé egy patkányt, de nem tudjuk, hogy a két állat hogyan viszonyul egymáshoz és hogyan lehetne összeszoktatni őket.

Ezen kívül az is érdekelne, hogy a patkányoknál a 'fiú' és a 'lány' patkány között milyen viselkedésbeli különbségek vannak (ha vannak).

Néhány jótanácsot is szívesen elfogadnák.


Köszönöm. :)


2011. márc. 21. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom miként viszonyulna hozzá, de én nem kockáztatnék, max, ha ketrecben tartod, de az meg a patinak nem jó, hisz neki is kell szaladgálni.


Nekünk kutya mellett volt patkány, ellenőrzés mellett csakis úgy engedtem őket barátkozni, hogy a kutya a földön, patkány az ágyon volt.

A kutyánk megszagolta és érdeklődött iránta, de nem bántotta, viszont mindig rajta volt a szemem, hisz a patkány egy gyors mozdulatára felébredhet a vadászösztöne.

Nos, macskánál ezt hatványozottabban tudom elképzelni.


Azt mondják a patkánytartók, hogy a nőstények kedvesebbek, szelídebbek.

Nekem mindig csak hím patkányaim voltak, mivel más rágcsálóknál pont azt tapasztaltam, hogy a hímek kezesebbek voltak.

Gondolom ez is egyedfüggő.


Bárhogy is döntesz, javasolom, hogy patkányt csak tenyésztőtől vegyél ahol kézhez vannak szoktatva és nincs beltenyésztve.

Így jó eséllyel egy nyugodt, barátkozós, simogatható, kisebb dolgokra idomítható állatot fogsz kapni.

Első patim még állatkereskedésből hoztam, kígyókajának árulták, szegényt egész életében alig tudtam megsimogatni, nem tudtam kézhez szoktatni.

2011. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a patkány lenne idősebb, vagy együtt nőnének fel, akkor szerintem nem lenne gond, de egy már felnőtt cica nagyon nem örül az új betolakodónak, még egy kisebb kutyust is simán megtámad, nemhogy egy kis kölyökpatkányt, szóval szerintem is kifejezetten rossz ötlet... pedig én is vennék patkánykát a két hatalmas kandúrom mellé... :)


http://www.youtube.com/watch?v=7ikm3o5hDks

http://www.youtube.com/watch?v=vbocOHswrTs&feature=related

:)

2011. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az egyik automatikusan meg akarja enni a másikat.
2011. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!