Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok terveznek előre,...

Az állatok terveznek előre, úgy mint az emberek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, az emberek eltervezik, hogy holnap elmennek bevásárolni, vagy nyaralni, vagy holnap 11 ig fogok aludni, és majd alvás után teszek ezt-azt..

Az állatok tesznek ilyet?

Eltervezik, hogy majd holnap elmegy ide, vagy oda, vagy keres magának élelmet holnap reggel...

Gondolkoznak így az állatok, vagy nem tudni?


2011. márc. 22. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudnak.
2011. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem terveznek, ők nem tudnak ilyet
2011. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ők a jelenbe élnek.
2011. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
max vadászatot
2011. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ennél jóval rövidebb távon, de valamennyit "terveznek" - pl. a ragadozóknak kész tervük van róla, hogyan, mikor..
2011. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ha pl egy háziállatot pl kutyát vagy macskát veszünk alapul szerintem egyáltalán nem, mert ugye a kutya meg a macska is tőled függ, te eteted, itatod, stb, te viszed sétálni... Persze, ha van egy egy éves gyereked, az is tőled függ, de idővel megtanul beszélni, és megkérdezi hogy mit miért teszel. A kutya meg ha megéhezik megy és fog magának vacsit. Ösztönből.
2011. márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A kutyák eltervezik hogy jól beleszarnak a papucsodba.
2011. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
100%

A konkrét kérdésedre a választ nem lehet tudni, mert azt nem nagyon lehet kísérletesen vizsgálni, eltervezte-e az állat az aznapi programját. Sok állat pontos napirend szerint járja be a territóriumát, de ezt értelmezheted sokféleképpen.


Azt viszont már sok állat esetében bebizonyították, hogy képesek előre kitalálni, hogyan fog a másik reagálni egy adott helyzetre. Majmok és kutyák esetében például kísérletekben bizonyították, hogy képesek a fajtársuk vagy éppen a kísérletező ember viselkedését úgy manipulálni, hogy az nekik kedvező legyen. Még "hazudni" is képesek, azaz a negatív kísérletező személyt félrevezetik, a jóindulatúval meg együttműködnek.

Szerintem ez egy fokkal bonyolultabb tervezést igényel, mint azt eldönteni, hogy "ma egész nap dögleni fogok a kanapén".

2011. márc. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a papagájok tudnak előre tervezni. Mert ők ellentétben más állatokkal nem ösztönösen cselekednek hanem mindig azt csinálják amihez kedvük van.
2011. márc. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem!mert nekik van annyi eszük hogy :a pilanatBAN élnek(és nem a pillanatnak) mi hülyék meg állandóan vagy a múltra gondolunk meg hogy mit csinálunk majd holnap vagy 10 perc múlva...ők ebből a szempontból okosabbak!
2011. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!