Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatgondozói képzés van?

Milyen állatgondozói képzés van?

Figyelt kérdés
Most vagyok abban a korban, hogy "mi leszek ha nagy leszek". Hát foggalmam sincs. Azt viszont tudom, hogy szeretnék állatokkal foglalkozni, valamilyen módon a közelükben lenni, akár egy kisállat kereskedésben dolgozni vagy ilyesmi. Van erre valamiféle tanfolyam?
2011. márc. 24. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, figyelj. Nem tudom, milyen korban vagy, de igyekezz nagyobb célokat kitűzni magad elé. Az állatkereskedésekben dolgozóknak általában egy pénztáros és valamilyen állatgondozói okj-s képzésük van. Rengeteg a munka, sok a hülye ember, magukkal az állatokkal alig tudsz foglalkozni, ráadásul alig keresel vele valamit. Inkább valami egyetemi biológus szakirányt célozz meg, esetleg állatorvosit, környezetmérnökit, ilyesmit.
2011. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
19 vagyok, és a kisállatkereskedés csak egy példa volt, hogy ilyesmit szeretnék. Komolyabb cél? Jelenleg is okjzom, de szarra sem megyek vele, már bocsánat =) Én csak szeretnék olyan munkahelyet, amiben tényleg jól érzem magam, és azt hiszem ez az állatokkal való foglalkozás =). Állatorvos szintjére pedig sosem fogok már eljutni. Köszi a választ =)
2011. márc. 24. 22:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, értem :) Nem tudtam, hogy hol jársz. Milyen lett az érettségid? Valamilyen egyetemre van esélyed? Mert ha igen, akkor megnézheted, hogy az egyes szakokon milyen tárgyak, milyen szakirányok vannak. Környezetmérnök barátom például állatkertben dolgozott nyáron. A bsc szakok eléggé általánosak, tehát még ha nem is közvetlenül állatgondozásról szólnak, még sokmindent lehet kezdeni velük.
2011. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én is az állat kertet akartam javasolni, csak már megelőztek.
2011. márc. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

OKJ-s kisállattenyésztő és -értékesítő tanfolyam elvileg létezik, gyakorlatilag nem tudok olyan helyről, ahol indítanák is. Kutyakiképző meg állatgondozó meg egyéb OKJ-s képzések is vannak, de hogy ezeket mennyire indítják és hol, azt nem tudom. Kutyakiképző biztos indul néha, arra van igény, a többit nem tudom, utána kell járni. Ezek mind 1-2 éves képzések, többet is elvégezhetsz (van egy pár, ami egymásra épül, tehát ha megvan egy, utána már a másiknak csak egy részét kell elvégezned), akár egyszerre is, csak pénz és idő kérdése (az első amúgy ingyenes 22 éves korig).

Esetleg elmehetsz egyetemre bioszt tanulni, lehetsz etológus, zoológus, vagy ami tetszik.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2011. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Biológiát egyetemi szinten nem tudnék tanulni =). Barátom épp most van ilyan szakon, és hát nem tűnik valami könnyűnek, meg néha érdekesnek sem, a kis sejtecskék meg mikroszkopikus állatok felépítése. A kutyakiképzés tetszik =). Ja igen, és tisztában vagyok azzal is, hogy ilyenféle munkákkal nem fogok sokat kersni, de a mostani álláspontom az, hogy inkább élvezzem a munkám, minthogy egy gyárban robotoljak, és utáljam.
2011. ápr. 1. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!