Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a fülbemászó...

Igaz az, hogy a fülbemászó tényleg bemászik az ember fülébe és ott a potroha végén lévő ollóval nyeseget, vagy ez csak tévhit?

Figyelt kérdés
És ha az, akkor mire való az neki?
2009. febr. 26. 02:39
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Tévhit.

Persze véletlenül bemászhat - de nem fog oda igyekezni, ne félj.

2009. febr. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Igen, tevhitt!

De azert ovakodj tole!

2009. febr. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A közönséges fülbemászó (Forficula auricularia) egy közismert és elterjedt európai rovarfaj, amely nevével ellentétben nem költözik más állatok hallójáratába, a dobhártya átfúrása pedig végképp nem jellemző rá. Alapvetően hasznos, pusztítja a mezőgazdasági kártvőket, bár elszaporodva komoly károkat okozhat a gyümölcsök megrágásával.
2009. febr. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2009. febr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
89%
Sajnos velünk megtörtént!Nyár volt,elutaztunk vidékre a szüleimhez.Imádjuk a zöldborsót minden féle formában.Kimentünk a kertbe leszedni ami már megérett. Beültünk az akkor 5 éves kisfiammal a szobába és tv nézés közbe megpucoltuk :-)Éjjel arra ébredtünk,hogy kisfiam sikogat!Hiába kérdeztem mi a baj csak sikogatott.Gondoltam biztos rosszat álmodott.Megnyugodott villany le alvás.1-2 perc ismét sikogat és folyamatosan a füléhez kapkodott.Mivel szobai lámpánál semmit nem láttam a fülébe elemlámpával próbálkoztam és nagyon elszörnyedve vettem észre,hogy valami van a kis fülébe!Ugye belenyúlni nem lehet mert akkor még jobban benyomtam volna neki.Az volt a szerencsénk,hogy épp megfordult a bogár és ahogyan a lábamra fektettem a kis fejét a gyereknek kipottyant a füléből,és akkor vettük észre,hogy egy fülbemászó,de ezt nem kívánom senkinek!Egy jótanács zöldborsót ne pucoljon senki ott ahol aztán majd aludni fog!!!
2009. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ki az a farok aki mindegyiket lepontozta? :-|
2009. febr. 26. 12:03
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Engem csipett meg fulbemaszo , eleg fajdalmas tud lenni, a hatamat csiptek altalaba meg , gyumolcsokbe, zoldsegekbe szoktam neha talalni parat , nem tartom elkepzelhetetlennek , hogy veletlen bemaszik az ember fulebe es ott kezd el csipkelodni, de viszont nem hiszem , hogy akaratbol maszna oda.
2009. febr. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mászik direkt be, de ha mégis, illetve bármi más rovar, akkor a teendő:

Fül-orr-gégész szakorvos, de addig is, főleg éjjel, vagy hétvégén, mivel iszonyú hangot ad a bennt csámpázó rovar, étolajat öntsünk az oldalt fordított fejű páciens fülébe, és oxigénhiány miatt elpusztul, a kivétel pedig csak látótérbe hozással az előbb említett orvosnál!

Az "csak" elsősegély,de hasznos lehet!

2009. márc. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi hülyeséget életemben nem olvastam!


A közönséges fülbemászó (Forficula auricularia) egy közismert és elterjedt európai rovarfaj, amely nevével ellentétben nem költözik más állatok hallójáratába, a dobhártya átfúrása pedig végképp nem jellemző rá. Alapvetően hasznos, pusztítja a mezőgazdasági kártevőket, bár elszaporodva komoly károkat okozhat a gyümölcsök megrágásával.

E közismert kis rovar 10-15 milliméteres hosszt elérő teste lapított, hosszúkás. Legjellegzetesebb attribútuma, hogy potroha feltűnő fartoldalékban (cercus) végződik, melynek két szára a hímek esetében jelentősen görbült, és egy-egy fog látható bennük, a nőstényeknél viszont egybesimulnak. A fogónak az ellenségek elriasztásában, a táplálék szájhoz emelésében és vékony, mintegy negyvenrét hajtott szárnyai kicsomagolásában van szerepe, melyek apró, pikkelyszerű fedőszárnyai alatt bújnak meg. A közönséges fülbemászó ritkán repül, de képes rá.

Alapvetően rozsdás gesztenyebarna színű; a fej világosabb a testnél, a lábak pedig sárgás színezetűek. A vízszintes állású fej kb. szív alakú, szabadon mozgatható, rajta található a rágó szájszerv és az összetett szemek. Pontszemei nincsenek. A potrohon bűzös váladékot termelő és akár 10 centiméteres távolságra is kilövellni tudó hólyagok találhatóak.

2009. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!