Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Igaz e hogy a fülbemászó...

Igaz e hogy a fülbemászó felmegy az ember hátsó tájékán is?

Figyelt kérdés
Olyat hallottam hogy a fülbemászó nem csak az ember fülébe hanem a fenekébe is felmegy! Ez igaz???
2010. ápr. 19. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ott is "felmenne"
2010. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a füledbe se megy fel nyugi
2010. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
nem
2010. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Plaga ***** válasza:
Hát vazze, ha ráülsz xD
2010. ápr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
54%
te hülye vagy xD nem megy az a füledbe se sztem de a seggedbe...xD gondolkozz már xD alap sztem még házba se láttál fülbemászót xD
2010. ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen alfaj, úgy hívják, hogy seggbemászó.
2010. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szoval:a fulbemaszo onnan kapta a nevet hogy a termeszetben pici lyukban el es kedveli az ilyen jaratokat,tehat ha elmesz kirandulni es lefekszel a fube es o veletlenul epp arra jar,bemaszhat a fuledbe,tehat nem csupan hiedelem.Persze az hulyeseg hogy elvandorol es magragja az agyadat stb,de volt eset hogy orvosi segitseggel kellett megszabaditani valakit tole(lattam a Discovery-n),szoval a feneket nem szereti...
2010. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. ápr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Számos hiedelem kering a fülbemászó körül és nem csak hazánkban. Több európai nyelven is hasonló a bogár elnevezése, a történetek tehát kontinens szerte ismertek.


A legrémisztőbb mesék szerint a fülbemászó éjszaka az alvó ember fülébe mászik. Itt képes átszakítani a dobhártyát, és petéit az agyba rakja. XVIII. századi orvosi könyvekben a közönséges fülbemászót például javallották süketség gyógyítására.


Ezek a hiedelmek természetesen tévesek, a bogár nem képes az emberben kárt tenni. Fülbe pedig igazán kivételes vészhelyzetben másik, általánosságban nem szokása.


Az, hogy a bogár körül ilyen sok hiedelem alakult ki, alapvetően az információhiánnyal magyarázható. Mivel éjszakai állatok, ritkán kerültek az ember szeme elé, ami fokozta titokzatosságukat. Nappal a fülbemászó szűk repedésekben, résekben, kövek alatt pihen, hajlékony testével egészen keskeny nyílásokba is ügyesen betuszkolja magát. Néha elképesztő, kis helyen hányan zsúfolódnak össze!


Népszerűtlenségük a hátulsó testvégükön található két fogószerű képződménnyel is magyarázható. Ezek a skorpióra emlékeztető fogók valóban veszedelmesnek tűnnek, ám ahhoz gyengék, hogy az emberben komolyabb kárt tegyenek. A fogók azonban hasznosak a többi állattal szembeni védekezésben.


A fülbemászók lehetnek hasznosak és roppant kártékonyak is. A levéltetvek és más kártevők elleni harcban hasznos szövetségeseink, tömeges elszaporodásuk a gyümölcsösökben, szőlőkben azonban kárt okozhat a virágok, zöldségek, gyümölcsök, gyökerek, termesztett gombák megrágásával.


forrás: [link]

2010. ápr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyszer nővérem füle mögött ücsörgött egy, de nem ment bele a fülébe. Sztem a farakás rendezésekor pottyanhatott rá és a füle mögötti hajlatnál bújt el, eszébe se jutott belemászni a fülébe.
2010. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!