Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudtad, hogy él hazánkban egy...

Tudtad, hogy él hazánkban egy nem őshonos katicafaj, mely lassan kiszorítja az őshonos katicáinkat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2011. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem.
2011. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bányai Károly ***** válasza:
Tudtam. Import kínai, vagy mifene. Több pettye van, 10-12, és sokkal agresszívebb. De nem csak egy fajta, hanem több is.
2011. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze. Harlekin a neve.
2011. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, a harlequin katica. Általában sok pöttye van, és többféle színkombinációban van, lehet fekete alapon piros pöttyes is. Agresszívebbek, mint a 2 vagy 7 pettyes, néha repkednek össze-vissza.

Nálunk tavaly volt egy csomó (3. kerület), irtottam őket, szemét bevándorlók.

2011. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Így van, a harlekinkatica az. Agresszívan terjeszkedő, ázsiai eredetű faj. Biológiai növényvédelemnek szánták, ezért telepítették be Európába (és az USA-ba is). Azzal azonban nem számoltak, hogyha nincs levéltetű, akkor nem veti meg a mi őshonos katicáink lárváját, sőt a szőlőt sem! Nálunk először 2008-ban jelent meg.

Már én is találtam tömegesen, össze is gyűjtöttem tavaly ősszel vagy huszat, de ennél sokkal több volt, a fenyőfák törzein rajzottak. De találtam már Veszprémben a város közepén is.

Aki ilyet talál, bizonyosodjon meg róla, hogy harlekin, a fején lévő Mickey egér mintázathoz hasonló M betűről megismerni, meg arról, hogy kézbe véve agresszívan csipkedné az ember bőrét. Aki ilyet talál pusztítsa el, és jelentse a Harlekin Projektnek, hogy hol és mikor találta.

Infó: [link]

[link]

Harlekin Projekt: [link]

Képek: [link]

2011. ápr. 13. 15:48
 7/10 anonim ***** válasza:

De jó, hogy van egy ilyen csoport.

Én is ismertem ezt a fajt, és tényleg egyre inkább elnyomja a mi 7pettyesünket.

2011. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, tudtam, szerencsére rááll a szemem, hogy észrevegyem, ha "valami nem stimmel" a katicával. :) Eddig jelenteni ugyan nem jelentettem, de a hétpettyeseket elengedtem, a harlekinek nagy részét pedig elpusztítottam.
2011. ápr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha jól emlékszem, biológia érettségiben is volt róla szó.
2011. ápr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sweet_star válasza:
nem.de nem is érdekel.xD
2011. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!