Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen fák leveleit eszik meg...

Milyen fák leveleit eszik meg a hernyók? FONTOS

Figyelt kérdés
Sziasztok! Spanyolországban dolgozom au-pairként, és a gyerekeknek van kb 50 hernyójuk egy cipősdobozban. Most család elutazott, én itt maradhattam, mert feria van :), de most nekem kell leveleket szednem a hernyóknak. Viszont nekik az a mániájuk, hogy csak egyetlen fának a levelét eszik meg, nem tudom mi a neve, de rohadt magasan vannak a levelei....szóval a kérdésem az, hogyha másmilyen levelet hozok nekik, azt is megeszik?
2011. máj. 5. 13:17
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Szerintem az eperfa.
2011. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Morus alba, vagy Morus nigra: eperfa.

Ha a hernyók selyemhernyók, de más hernyók is szeretik.

2011. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen, lehet hogy eperfa, de a gondom az, hogy nem érem el a leveleit:) Szóval lehet rosszul fogalmaztam meg, de a kérdésem az, hogy más fa levelét is megeszik-e, vagy finnyásak?:)
2011. máj. 5. 13:28
 4/22 Bányai Károly ***** válasza:
A szilfákat rendszeresen lezabálják mindenfelé, meg a zöld juhart is. De ez attól is függ, milyen hernyó!!!
2011. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Fehérek és fekete csíkjaik vannak, ha ez segít valamit:)
2011. máj. 5. 13:44
 6/22 Bányai Károly ***** válasza:
Ezeket akarod etetni, vagy ki akarod irtani?
2011. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Jaj, dehogy, etetnem kell őket!!!!:D:D Csak mivel nem érem el azokat a leveleket, amiket ők akarnak, kell valami más.
2011. máj. 5. 13:51
 8/22 anonim ***** válasza:
"csak egyetlen fának a levelét eszik meg", ezt te írtad. Az egyes hernyóknak megvan, hogy milyen leveleket esznek meg. Namost mivel nem tudjuk, hogy milyen a hernyó, jó lenne, ha annál a levélnél maradnál. Valami hosszó bottal verj le leveleket, esetleg létra, fáramászás, fakivágás:), kötél feldobás, erős rázás segíthet. Más ötletem nincs :)
2011. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
jajj de nehéz ez...:) ezek a fák az utcán vannak ám:D:D kicsit se lenne vicces, ha nekiállnék kivágni:D:D ahhoz meg sajnos nagyok hogy csak úgy rázogassam...az előbb vittem nekik több félét mindjárt megnézem, megették-e mind:)
2011. máj. 5. 14:14
 10/22 Bányai Károly ***** válasza:
Engedd fel őket a fára. :-D
2011. máj. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!