Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan idomítják a cirkuszi...

Hogyan idomítják a cirkuszi állatokat?

Figyelt kérdés
A kérdés Jack London Az éneklő kutya c. regénye alapján merült fel bennem. Most is veréssel, megalázással, kínzással tanítanak meg egy állatnak egy-egy trükköt?
2011. jún. 3. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
3 hete voltam a Fővárosi cirkuszban a most aktuális előadáson. Azt figyeltem, hogy kizárólag a jutalmazást alkalmazták. Szombat esti előadás volt, a társulatnak aznap már ez volt a 3. előadása, és az állatok már nem nagyon akarták megcsinálni a trükköket, még jutalomfalatért sem. De az előadók elfogadták, hogy az állat nem csinálja meg, és nem láttunk semmiféle kényszerítő megoldást. Ez nekem nagyon pozitív élmény volt!
2011. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az említett könyvben Jack London leírja, hogy az előadáson a néző azt nem látja, hogy előtte hogy kínozták az állatokat. Nem látja, hogy ott az előadás közben is kínozzák az állatokat, csak azt, mintha az állat szeretettel és örömmel tenné a dolgát. Közben pedig ott is kínozzák őket. Ingujjba rejtett tüske, puszinak látszó harapások stb...
2011. jún. 3. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért azt is hozzá kell tenni, hogy ma már elég jó állatvédelmi törvények is léteznek...
2011. jún. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédelmi törvények....na persze. Az is csak annyit ér, amennyit betartanak belőle. Vadállatokat soha nem fogsz megtanítani arra, hogy önszántukból tüzes karikán ugráljanak, vagy fejen álljanak és biciklizzenek. És soha, ismétlem SOHA nem fogod látni, hogy a színpadon bárki is nyíltan erőszakot alkalmazna velük szemben. Épp elég nekik, hogy kiskoruktól kezdve folyamatos testi, lelki terrorban élnek, hogy megtörjék az akaratukat, és később "idomíthatóak" legyenek. Akiket a verések, büntetések ellenére sem lehet "trükkökre" tanítani, azokkal végeznek. Manapság mindent elkövetnek, hogy az emberek elhiggyék, a vadállatok puszta szeretetből néhány odavetett "kockacukorért" bármire képesek. De ez nem igaz.
2011. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, léteznek direkt erre a célra "kiképző-farmok" is. Ide kerülnek már kölyökként a vadállatok, és miután betörték és betanították őket, innen kerülnek a cirkuszokhoz. Csak nagyon kevés cirkusz van, aki saját maga idomítja az állatokat, de abban sincs köszönet. Már vannak állatok nélküli cirkuszok is, artistákkal stb. Igaz itt Magyarországon még nem hallottam ilyenről eddig....de ne menj inkább cirkuszba, ne támogasd az állatok szenvedését!
2011. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!