Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok nem tudnak gyűlölni...

Az állatok nem tudnak gyűlölni, mint az emberek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 02:45
 1/10 4k05 válasza:
27%
Nem, mert nincsen elméjük, ami folyamatosan gondolkozik, problémákat gyárt, és gyűlöletet generál...
2011. jún. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha látnád a nyulam hogy tud rám nézni amikor nem akarja h simogassam, tudnád, h igenis képesek gyűlölni. :D
2011. jún. 5. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Argloss ***** válasza:
96%
Szerintem kicsit beképzelt dolog azt gondolni, hogy csak az embereknek lehetnek érzéseik. Nyilván másképp élik meg a dolgokat, de ha vannak emlékeik és ezek alapján barátságosan viselkednek, akkor rossz emlékek alapján lehetnek agresszívabbak is, mint egyébként lennének. Ezt akár gyűlöletnek is nevezhetjük...
2011. jún. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bizony jól társítják a pozitív és negatív élményeiket, akár személyekhez is.Természetesen nem olyan módon, gyűlölnek és szeretnek mint egy ember, de azért a fejlettebb idegrendszerrel rendelkező emlősök, vissza tudnak emlékezni, hosszabb idő elteltével is dolgokra és bizony nehéz visszaszerezni egy elvesztett bizalmat.Erre legjobb példa a kutyám és az egyik szomszéd esete.:D
2011. jún. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja. Elefantokat kicsi korukban bantalmaztak meg leoltek a szuleiket aztan ugy 30 ev mulva a megmaradd de mar felnott fiatalok modszeresen bosszut alltak.
2011. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
45%
A ló nem felejt!!!
2011. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nády Gáma válasza:
Én úgy hallottam, hogy az állatok tudnak szeretni, gyűlölni, és közömbösnek lenni. Más érzelmük más iránt nincs. De lehet, hogy tévedek.
2011. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez érdekes... szerintem is alapvetően vannak pozitív és negatív érzéseik ismert emberek irányába, élményektől függően..
2011. jún. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na jó,de gyűlölni ne tudnak.Óvakodni,félni,távol maradni emberektől,már az ösztön szintjén is,ezt csinálják,de a gyűlölet az ember sajátja.
2011. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem vagyok biztos benne,hogy gyűlölnek, de agresszívak tudnak lenni. Ez egészen biztos.

Az agresszió a saját fajtársakkal szemben nyilvánul meg.

Bővebben Konrád Lorenz (etológus) könyvéből az AGRESSZIÓ-ból

tájékozódhatsz.

2011. jún. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!