Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? (Kigyo a haz korul)

Mit tegyek? (Kigyo a haz korul)

Figyelt kérdés
Mar tobbszor lattam 1 kigyot(azt hiszem vizisiklo lehet)a hazunk korul de felek tole.Mit lehetni tenni ez ellen,esetleg vlmi csapdat lehet nki letenni:-??
2011. jún. 17. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Majd a sitten gondolkozhatsz,ha bántani mered.


Ugyanis fokozottan védett!

2011. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
kötéllel kerítsd el a házat ha nagyon félsz tőle, azoktól félnek.
2011. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A vízisikló nem veszélyes, én már többször is fogtam ( persze csak pár pillanatig, nem bántottam).

Ha felé mégy és veszélyben érzi magát esetleg furán sziszeghet, de hidd el, ő jobban fél tőled, mint te tőle.

2011. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nem bánt,miért akarnád elriasztani?

Védett állat,nem bánthatod

2011. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Kedves Titanium9 a sikló sok mindentől fél akötéltől nem. Ez már nem az első válaszod,amikor valami őskori babonát terjesztesz.
2011. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem bánt, és ha nagyokat dobbantasz a lábaddal, akkor van ideje eltűnni, még mielőtt te megláthatnád.
2011. jún. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Kedves névtelen. Én általában tapasztalatból beszélek, anno 3-4 éve mi is láttunk a ház körül egy példányt aki volt olyan kedves többször is meglátogatni minket az udvarban, ezért körberaktam vonókötéllel az udvart, pár hónap után levettem mert egyszer sem láttam viszont az állatot. De lennél szíves idézni pár mondatot ha ennyire személyeskedő kedvedbe vagy? ( A "babonákra" értettem )
2011. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

54%-os. Meg is látszik, hogy romániai vagy, maradj is ott, árkold magad körül hogy még a fény se jusson el hozzád .

Kérdező! Jó lenne elvinni egy közeli vízhez. De ha nem mered befogni, (és a környezetedben senki) akkor inkább hagyd békén. Ő nem fog bántani.

2011. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Örülj a siklónak, nem lesz a ház körül béka!


"Táplálékát kisebb termetű gerincesek képezik, elsősorban különféle halak és kétéltűek, kiváltképpen békák. Rajtaütésszerűen elkapott áldozatát elevenen fogyasztja el. Mérget nem termel, bár ha megriasztják, kobraállást vehet fel, és fenyegetően sziszeghet. Ilyenkor bűzös váladékkal spricceli le a támadót, amelyet a kloákájába ürülő mirigy termel. A veszélyhelyzetekből általában igyekszik elmenekülni, vagy végső esetben holtnak tetteti magát (hátára fekszik, száját kitátja, és nyelvét kilógatja)."


[link]

2011. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó fejek,a mi kertünkben is van belőlük bőven,a vízpart a kerítésüntől kb.10 méter.

Hasznos,egeret,más kisebb rágcsálót is elkap,ezért örülök nekik.Elnézegetem őket,szépek.

2011. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!