Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A minap azon elmélkedtem,...

A minap azon elmélkedtem, hogy minden élőlény léte hasznos. Mi van a bolhákkal, kullancsokkal? Mi a szerepük a körforgásban?

Figyelt kérdés

Vérszívás és szaporodás, ezen kívül van "értelmük"? Elpusztítani egy életerős egyedet, de legalábbis olyan mértékben legyengíteni, hogy hónapokon át lábadozzon. Ez kinek jó (rajtuk kívül)?


Ha a hangyákra gondolunk, akkor valószínűleg rájövünk hamar, hogy hasznosak, mivel elpusztítanak minden kártevőt, a természet egyensúlyának katonái. Milyen szerepet adnátok a fent említett élősködőknek?


2011. jún. 18. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Én arra tippelnék, hogy az immunrendszer erősítése? Ez a leglogikusabb. De én nem hiszek ilyesmiben.
2011. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Akkor jogosan tehetnénk fel azt a kérdés is, hogy az embereknek mi a szerepe a körforgásban? Kinyírjuk a bolygónkat.
2011. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
úgyúgy
2011. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nos én AZ ember szerepét megtaláltam, bár sajnos ez az emberek 70%-ában ellenérzést vált ki. Kifejteném, aztán lehet őrültnek nézni:


Anno kitalálták a fajelméletet, jogosan, csak talán a szűrőket "találták el" rosszul. Az én szememben a tökéletes ember 80% fölött teljesít (a 100%-ot Istentől, vagy egy az Istennel egyenértékű személytől lehet elvárni - az én szememben az Isten = a természettel, a Földdel). Szóval 80% fölött teljesít AZ ember mind fizikailag, mind pedig pszichikailag (gondolkodásban, józanságban stb.) és kiegyensúlyozott életet él, ahol össze tudja egyeztetni a természetet a vagyonnal és fordítva. Ha az ember városba költözik ÉS elfelejti, hogy embernek született, csak a mirelit ételeken nő fel, nem jár le parkokba, erdőkbe akkor nagy valószínűséggel a kapzsisága megnő, materialistává válik. A természet nem jelent neki semmit. Ellenben az az ember, aki (akárhol is éljen) megmarad EMBERNEK, tiszteli, becsüli a természetet és az anyagi dolgait ehhez megfelelően igazítja, na az már jó úton halad.


Nagyjából kirajzolódik előttetek is AZ ember képe. (egy jó testfelépítésű, egészséges testtel, lélekkel és gondolkodással rendelkező homo sapiens) Nos a feladat nemes egyszerűséggel a "rend" (azaz az egyensúly) fenntartása ember és ember; ember és természet (=Isten); valamint ember és élőlények (állatok, növények, gombák) között. Fantasy játékokból, filmekből az ELFEKET (Gyűrűk urában: Tündék) hasonlítanám leginkább az emberekhez. Ha jól tudom ők szárny nélküli (talán bukott?) angyalok.


Természetesen ez nem vallás, egyszerűen életszemlélet.


18 évesen gondolkodom így, karatézom, természetes gyógymódokat keresek, dolgozok a ház körül (háztáji gazdálkodás), valamint tanulok, képzem magam. Az egész életemet a tanulásnak és a családnak szeretném szentelni, így megmaradok embernek, s éhen sem fogok halni. Mi a véleményetek? Őrült lennék?

2011. jún. 18. 22:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Tetszik a gondolkodásmódod, jó lenne ha tudnánk beszélgetni, ajánlok egy nagyon jó könyvet. Érdekel? Akkor privát.
2011. jún. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az élősködőknek a természetes szelekcióban van szerepük. A gyengébb egyedek könnyedén belepusztulnak a sok kullancs és bolhacsípésbe vagy az általuk terjesztett betegségekbe. De az erősebb egyedek túlélik.
2011. jún. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, igazából tényleg ez a leglogikusabb magyarázata. A szelekció véleményem szerint emberek között is mehetne. (spártai mintára)
2011. jún. 19. 12:31
 8/8 anonim válasza:

Hello!


Először is nem minden élőlény hasznos ez az életmódjától függ lehet parazita szimbionta szaprofita.. és még sorolhatnám a pióca és a kullancs például parazita életmódot folytat ami azt jelenti, hogy más élőlényeken élősködnek (ilyenek a belekben élő férgek is :D) Másrészt a természetben relative hasznosságról nem beszélhetünk mert az élőlények nem arra törekszenek hogy hasznosak legyenek hanem hogy a számára legoptimálisabb életmódot megtalálja a túléléshez (egy egyszerű példa): a béka megeszi a szúnyogot ami neked hasznos de a békát ez rohadtul nem érdekli csak az hogy élelemhez jusson az már hogy ez neked hasznos csak egy következmény így törekszik egyensúlyra a természet. Igazából ezt egy válaszban leírni elég nehéz mert ez egy bonyolult körforgás és beszélgetést kell rá szánni hogy megértse az ember. Bár ha hasznosságról beszélünk a piócának az orvoslásban van haszna magas vérnyomás csökkentése és vérfrissítés szempontjából hiszen a pióca semmiféle olyan anyagot(legjobb tudomásom szerint) nem juttat a szervezetbe ami komolyabb betegséget okozna ezt bizonyítja hogy használták sőt néha még ma is használják "gyógyításban" A lényeg az hogy az élőlények léte nem mindenféle képen hasznos és ha hasznosságról is beszélünk akkor az egy elég relatív fogalom mert kinek mi a hasznos. Visszatérve a példámra aha béka megeszi a szúnyogot akkor azt eleszi például egy pók elől ami a póknak látod nem hasznos. Így eléggé át kell gondolni ezt a kérdéskört. Viszont tetszik a kérdésed és hogy érdeklődsz ilyen dolgok után.


Remélem sikerült értelmes választ adnom és ha további kérdésed van ha tudok szívesen válaszolok!


üdv

2011. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!