Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudunk megküzdeni a...

Nem tudunk megküzdeni a kullancsokkal! Van még valami amit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Egy erdő mellett lakunk a párommal és két kutyánkkal, mondhatni a semmi közepén. Csendes, nyugodt, friss levegő, sok zöld, mindig is ilyen helyen szerettem volna élni, viszont kezdek kétségbe esni. Mostmár lassan 3-4 havonta járunk szinte felváltva a kutyáinkkal állatorvoshoz babézia miatt. Használtunk már mindenféle cseppeket, sprayket, már jó ideje a kettőt kombinálva, de mintha mit sem érne... Nyakörvet nem szeretnénk, mert ketten vannak, játszanak, rágják egymást, nehogy akkor meg abból legyen probléma, amúgy is csak akkor van a nyakukban nyakörv, ha sétálni megyünk. Nagyon szeretjük a kutyusokat, és az otthonunkat is, de mostmár lassan félelemben élünk. Akinek volt már babéziás a kutyája tudja mivel jár mind kutya, mind gazdi részről. Óriási stressz és aggodalom napokig, nagyon nehezen viselem minden egyes alkalommal. Már nem tudom mit tehetnénk, lassan kisbaba is tervbe van véve, szerettük volna, ha a természetben és az udvaron nőne fel, nem a számítógép előtt, de már most belegondolni is rossz, hogy ő hány kullancsot szed össze a fűben hemperegve. Már lassan ott tartok, hogy nem érdekel, feladjuk az álmainkat és költözünk innen, nagyon el vagyok keseredve. :( Van valami szer, ami esetleg extra "veszélyes" helyen is hatott nektek, és észre is vettétek hogy hat? (pl döglött kullancsot találtatok, vagy csak mászkálókat, olyat ami belement a kutyusba nem, stb) Esetleg nincs valami szer, amit az udvarban, vagy akörül lehetne szétszórni? Tanácstalan vagyok, minden egyes ötlet jól jönne. Tényleg bármit hajlandó lennék megtenni azért, hogy ne kelljen itt hagynunk ezt a helyet, de nyugodtan élhessünk kutyusokkal, boldogan!
2011. máj. 25. 23:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mi lefogjuk permetezni a kertet és környékét. Gazdaboltban árulnak olyan szert, ami - elvileg - jó rá, bár külön kullancsra nincs, hiszen védett. Hogy miért, arra az életben nem fogok rájönni. A szer nem olcsó, és 3x meg kell ismételni, de ha hatásos, megéri.Most viszont nem jut eszembe a neve....valami T betűs.
2011. máj. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

[link]


Válasz: Pap Edina2010/03/31 08:34

Bi 58 EC (II. kat.), Decis 2,5 EC (III. kat.) Az előbbinél 3 napra el kell zárni a kutyát, az utóbbinál, ha este permetez, akkor reggel kiengedheti a kutyát. 7 naponta ismételje meg a permetezést, 2-3 alkalommal a növényzet 0-1,5 méter magasságában (bokrokat is). Ha ismét fennáll a kullancsveszély, ismét permetezzen

2011. máj. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"A legnagyobb kullancsveszélyt a vadcsapások jelentik, illetve ha sokáig tartózkodunk egy-egy helyen, vagy leülünk a magas fűben. A kullancsok a napsütötte, rövidre vágott gyepes területen ritkábban tartózkodnak, így ha rendszeresen vágjuk a kertünkben a füvet, csökken a kullancsveszély.


A kullancsok ellen is használhatunk riasztószereket: DEET- (ezzel óvatosan bánjunk az irritációs hatásai miatt) és pikaridin-tartalmú szereket."

Magyarországon nincs engedélyezett permet ami kullancsra van és valójában sehol az Eu-ban...



Hollandiából lehet rendelni fürkészdarazsakat, ez a kullancs egyetlen természetes ellensége. A kullancs testébe teszi a petéit és azok szépen lassan belülről felfalják a kártevőt.

A másik lehetőség a gyöngytyúkok...ők is megeszik a kullancsokat

2011. máj. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekünk is két kutyusunk van, és mi is a semmi közepén, erdő mellett élünk. Vettem a kutyáimnak nyakörvet, 4000.- huf/ db, és kb 7 hónapig teljes védettséget biztosít. Állatorvosnál kell venni, és nem a Tescóban. És ez itt nem reklám, hanem tapasztalati tény! És nem csak kullancsoktól véd, hanem minden aprójószágtól is ( tetű, bolha, stb) A kutyáim azóta nem is vakaróznak jóformán, amióta ezt használom. Szal nem értem én ezt a nagy elkeseredésedet.

2011. máj. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2011. máj. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A tyúkok felcsipegetik a kullancsokat!
2011. máj. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy jó e kullancsra is, de én diófalevéllel dörzsölöm a kutyám szőrét, állítólag jó az ilyen bolhák meg tetvek ellen és még én sem tapasztaltam nála hogy megtámadták volna az élősködők.Ja és még eddig kullancsot sem találtam :)
2011. máj. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én a kutyusaimnak B vitamint adok, az állatorvos mondta hogy a B vitamintól a testünk olyan szagot áraszt ami a kullancsiknak irritáló. Plusz, ha van kedved próbáld ki a következő keveréket: 1 liter vízben megfőzöl egy csomog rozmaringot, egy éjjel hagyod állni, majd reggel leszüröd és teszel hozzál egy kanál fehérbor ecetet, ezt ezután hütőben kell tárolni és a kutyusaidat és magatokat is befújathatod vele. Szerintem nagyon jó dolog, próbáld ki.
2011. máj. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

mint rendszeres erdőn-mezőn járó kutyás a saját tapasztalatom . a sok kullancsriasztó közül a bió-k semmit sem érnek (citrusfélékben megtalálható rovarriasztó hatású enzimet használnak ).

a többi boltban kapható pedig gyenge hatásfokú !!

nekünk a vényköteles PRAC-TIC vált be !!!

állatorvosnál kapható !! ez egy spot-on .

és a kiltix nyakörvet sem vetném el !

bár fürdetni nem ajánlatos benne a kutyát.

igaz a kullancs rámegy a bundára, és bele is megy a bőrbe, de azonnal megdöglik !

így ,mióta ezt a szert használjuk semmi gond !

2011. máj. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindennek utána fogok nézni amiket írtatok, nagyon örülök, hogy ennyi választ kaptam! Eddig sajnos tényleg bármit próbáltunk nem jött be, és úgyérzem, hogy abnormálisan sok kullancs van a környéken ezért az ijedelem. Nagyon nem jó érzés a kutyusokat betegen látni, de tényleg akinek volt már élet halál között a kutyája az szerintem tudja miről beszélek. Az állatorvosunkat nagyon szeretjük, jófej, hajlandó akár éjszaka is fogadni minket, a város egyik legelismertebb dokija, még is csak annyit kapunk, hogy miért nem vigyázunk jobban a kutyáinkra... Hiába kérdezem hogy tud e valamit tanácsolni, csak azokat ismételgeti, amiket már kipróbáltunk, aztán amikor mondom neki, hogy egyik sem volt hatásos, csak húzza a száját, hogy márpedig valamit akkor is tenni kell. Én vagyok az, aki leginkább szeretne valamit tenni elhiheti, de ha eddig bárhol jártam semmit nem tudtak mondani a problémámra, akkor mit tehetnék? Mindennap átfésüljük, átnézzük a kutyusokat, és ha találunk kullancsot valamelyikben, már előjön az aggodalom valahol, hogy csak ne fertőzött legyen. Hosszú szőrűek, így még nehezebb megtalálni bennük.

Valaki írta a dokitól vásárolható 4 ezer ft-os nyakörvet. A kérdésem ezzel kapcsolatban annyi lenne, hogy ennek nem baj-e, ha a másik kutya kicsit megcsócsálja? Az egyik kutyus még fiatal, "eszetlen", csócsálja a nagyobb nyakát, füleit, stb. Pár helyen olvastam, illetve a dokink is azt mondta, hogy ilyen esetben a nyakörv nem túl kedvező, ezért vetettem eddig el a dolgot, viszont mostmár tényleg minden megoldás érdekel, akármennyibe is kerüljön!

2011. máj. 26. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!