Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy tudok katicabogarat találni?

Hogy tudok katicabogarat találni?

Figyelt kérdés

Már június eleje óta próbálok találni piros katicabogarat, hogy lefotózhassam ,de nem találok. Levéltetveket esznek (úgy tudom) így olyan helyeket kerestem,,ahol sok levéltetű volt anno és mire oda értem se katica se levéltetű nem volt, mindig későn érkeztem. :S

Amiket eddig találtam az mind sárga (cseresznye,meggy fa leveleken),de pirosat egyet sem sikerült.:/

Hogy tudnám őket még időben elcsípni?

Az mindegy hogy 2 vagy 7 pettyes ,csak piros legyen.

Valaki tud olyan helyeket(növényeket,fákat), amiket kifejezetten szeretnek a piros katicák?

Köszönöm


2011. jún. 19. 12:42
 1/7 anonim válasza:
100%
Konkrétan nem lehet meghatározni, hol találsz katicabogarat. Igazából szerencse kell hozzá, és napos idő. Én már találkoztam rengeteg katicával réten is, a fűben, tó parton, bokrokon főleg. Sok szerencsét!
2011. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát ez érdekes! Épp ma reggel sétáltattam a kutyáimat a mezőn, és pont azt néztem, hogy milyen sok levéltetü van és katica meg egy se! Engem is érdekel, hogy hol vannak már! Idén még egyet se láttam...
2011. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon kár :( azért köszönöm
2011. jún. 19. 12:50
 4/7 anonim ***** válasza:
A büdöske vonzza a katicabogarat, ezért szokták olyan növények mellé ültetni, amelyeket pedig a levéltetvek szeretnek.
2011. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogyan ez előző hozzászóló is írta...ezt nem lehet meghatározni:/ ki kell ülni a kertbe vagy erdős helyre, és hha szerencséd van, akkor találni fogsz ;)egyet mindenképp. én már sokat láttam az idén is. volt hogy a szobában bukkantam egyre:D nemtudom h h keveredett be szegény:) azért sok szerencsét ;) :))
2011. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Leginkább cserjés, fiatal fákkal benőtt réteken, mezőkön találsz, több eséllyel, ha nyár elején, tavasszal... bár én is elvarázsolt természetkedvelő vagyok, érdekelnek, és én se találkoztam idén 1-el se!
2011. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos egyértelműen egyre kevesebb a katicabogár. Köszönhető ez főleg a harlekinkaticáknak. Ez egy ázsiai eredetű tájidegen behurcolt katicafaj. Bővebb infó róluk: [link]

Eddig a mi kertünkben nem voltak jellemzők, de most tele van velük a mogyoróbokor. Sajnos már nagyobb az esély ilyet látni, mint őshonos katicát.

2011. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!